Ženy: Ako správne na starostlivosť o vlasy?

Vlasy sú krehké a ľahko sa poškodzujú, preto je dôležité nájsť tú správnu starostlivosť, ktorá vám pomôže dosiahnuť najlepšie výsledky pre váš účes. Náš článok vám pomôže zistiť, ako sa správne starať o vlasy.

1. Používajte správny šampón

V prvom rade treba vlasy a pokožku hlavy správne umyť. Vlasy sú obklopené mazovým tkanivom, ktoré chráni vlasy pred škodlivými účinkami voľných radikálov. Pravidelné umývanie a používanie správneho šampónu pomáha udržiavať mazove tkanivo v zdravom stave a chrániť vlasy pred poškodením. Bez dôkladného umývania sa vo vlasoch hromadí kožný maz, ktorý zanecháva nežiaducu mastnotu. Keď si kupujete šampón na vlasy, nájdite si taký, ktorý zodpovedá vášmu konkrétnemu typu vlasov. Pretože sa každý typ vlasov líši od iného, ​​potrebujete šampón, ktorý je určený výhradne pre váš typ vlasov.

TOP Šampóny pre ženy

2. Neumývajte si vlasy šampónom denne

Príliš časté umývanie vlasov šampónom môže vlasom zobrať ukradnúť prirodzenú vlhkosť, čo má za následok suché, poškodené a krepovité vlasy. Prečítajte si náš článok, ako často si umývať vlasy.

3. Používajte kondicionér

Používanie správneho šampónu je dobré, ale samo o sebe to nestačí. Preto je potrebné v kombinácii so šampónom používať správny kondicionér. Ten udržuje vlasy zdravé a vďaka tomu sa aj ľahšie upravujú. Navyše lepšie udržia aj stylingové prípravky, ako sú gély a laky na vlasy. Kondicionér vďaka dodanej starostlivosti pomáha predísť poškodeniu vlasov.

TOP Kondicionéry pre ženy

4. Pravidelne vlasy zastrihujte

Pravidelné zastrihávanie vlasov je zásadné pre udržanie dobrého stavu vlasov. Zvoľte si teda vhodný účes a dbajte na to, aby ste vlasy pravidelne zastrihávali.

5. Zaobchádzajte s vlasmi šetrne

Mokré vlasy netrite, neťahajte ani nečešte, podporíte tým ich poškodenie a lámanie. Tiež to môže viesť k rednutiu vlasov, čo následne poškodí pokožku hlavy.

6. Vyživujte vlasy

Rovnako ako pleť vyživujete extra starostlivosťou, tak je dobré aj vlasy pravidelne vyživovať. Výživa vlasov je súčasťou starostlivosti o vlasy. V rámci kozmetiky sa jedná o dodávanie základných živín vlasom pomocou vlasových prípravkov. Správne vyživené vlasy sú husté, jemné, lesklé, pružné a silné.

TOP Výživa vlasov

Tento článok napísal