Intímna hygiena

Filters

 

Určenie
Vlastnosti
  • There are no terms yet
Značka
Účinok
  • There are no terms yet

Aké chyby robíme pri intímnej hygiene?
Sprchovanie a hygienické návyky spojené s očistou tela sú prirodzenou súčasťou každodennej rutiny. Rovnako tak by sme sa pri kúpeli či sprche mali venovať intímnym partiám. Tie sú pri nesprávnej starostlivosti takmer ideálnom prostredí pre tvorbu nepríjemných zápalov, infekcií, alebo výtokov, ktoré dokážu potrápiť predovšetkým ženskú časť populácie.

Najviac neplech vzniká v dôsledku zlého smeru omývania – to by sme nikdy nemali vykonávať smerom od ritného otvoru ku genitáliám, inak si koledujeme o nepríjemnú infekciu z prenesených baktérií, ktoré sa hravo zvezú aj na umývacích hubách.

Dámy by si potom mali strážiť pravidelnú výmenu hygienických potrieb pri menštruácii, ktoré svojim vlhkým a teplým prostredím podporujú množenie mikroorganizmov, čo takmer nevyhnutne vedie k značným nepríjemnostiam a neskôr aj návšteve gynekológa.
Poznáte hlavné zásady starostlivosti o chúlostivé partie?
Aj v rámci starostlivosti o citlivú oblasť rozkroku je alfa omegou prevencia. Ide o časť tela výrazne náchylnejšiu k bolestivým zápalom, infekciám a ďalším problémom, ktoré môžu vyskalovať aj do veľmi vážnych zdravotných problémov. Aké sú hlavné pravidlá hry?

Okrem intenzívnej hygieny počas periódy, ktorú nežnému pohlaviu určite netreba zdôrazňovať, stačí dodržiavať niekoľko hlavných zásad. Skúste to vziať za opačný koniec a zamerať sa na spodnú bielizeň. To by malo byť dobre padnúce a z priedušných materiálov, aby zabránilo nadmernému poteniu. Ďalej zvoľte správny sprchový gél na intímnu hygienu, ktorého úlohou je tu predovšetkým udržanie optimálne kyslého pH, tak dôležitého pre rovnováhu najmä ženských genitálií.