Filters

 

Určenie
Vlastnosti
Účinok
  • There are no terms yet
Pôvod

Zobrazených 1–16 z 101 výsledkov

Viac informácií pre vaše lepšie rozhodnutie

Čo je to deodorant?

Deodorant je kozmetický výrobok, ktorého účelom je blokovať zápach baktérií množiacich sa na pokožke, prekonať tento zápach svojou vôňou a tiež čiastočne absorbovať vlhkosť. Stále sa budete potiť, ale váš pot už nebude zapáchať a budete príjemnejšie voňať. Deodoranty sa používajú najmä v podpazuší, ale aj v slabinách, na chodidlách alebo na intímnych partiách. Účinok deodorantu je krátkodobý, ale môžete ho použiť niekoľkokrát počas dňa.

Ktorý deodorant je najlepší?

V našich recenziách deodorantov analyzujeme zložky každého výrobku a používateľsky testujeme deodoranty. Potom na základe automatizovaného algoritmu vypočítame celkové skóre výrobku, ktoré zohľadňuje zdravotné skóre, podiel čisto prírodných zložiek a hodnotenia overených používateľov. Takto nájdeme najlepší deodorant. Vyššie uvedené deodoranty sú zoradené podľa výsledného skóre výrobku.

Ako správne používať deodorant?

Po nanesení deodorantu sa hneď neobliekajte, ale počkajte, kým výrobok zaschne. Zabránite tak odieraniu ochrannej vrstvy na oblečení a jeho zašpineniu. Deodorant by ste nemali nanášať ani na čerstvo oholené podpazušie. Pokožka je podráždená a nie je dobré ju zaťažovať ďalšími produktmi.

Je správne dezodorant alebo deodorant?

Hoci sa u nás na Slovensku stretávame s oboma variantmi, tak v slovenčine je kodifikovaná iba varianta dezodorant. Ak chcete tak používať slovenský jazyk absolútne správne, tak využívajte podobu dezodorant. Podľa nášho prieskumu je však oveľa zaužívanejší varianta deodorant, čo nám dokazuje aj frekvencia vyhľadávania oboch variant na slovenskom internete. Varianta deodorant drví dezodorant na celej čiare. Preto aj my používame deodorant, pretože chceme byť bližšie našim používateľom.

Aké sú typy aplikácií deodorantu?

Voľba konzistencie a typu aplikácie je primárne o tom, ako sa vám pohodlne deodorant aplikuje. Funkčnosť závisí skôr od kompatibility produktu s vašou pokožkou a telom. Typ aplikácie a jeho konzistencie tak nemá veľký vplyv na funkciu deodorantu. Existujú nasledujúce typy aplikácie deodorantu: