Deodoranty

Dezodorant je kozmetický produkt, ktorého cieľom je blokovať zápach množiacich sa baktérií na pokožke, svojou vôňou tento zápach prebiť a tiež čiastočne pohltiť vlhkosť. Budete sa tak stále potiť, ale váš pot už nebude zapáchať a budete voňať príjemnejšie.

Chcem pomôcť s výberom produktu…

Zoradené podľa najlepších produktov

Filters

 

Určenie
Vlastnosti
Účinok
  • There are no terms yet

Zobrazených 1–16 z 107 výsledkov

Ako správne používať deodorant?
Po nanesení deodorantu sa hneď neobliekajte, ale počkajte, kým výrobok zaschne. Zabránite tak odieraniu ochrannej vrstvy na oblečení a jeho zašpineniu. Deodorant by ste nemali nanášať ani na čerstvo oholené podpazušie. Pokožka je podráždená a nie je dobré ju zaťažovať ďalšími produktmi.

Deodoranty sa používajú najmä v podpazuší, ale aj v slabinách, na chodidlách alebo na intímnych partiách. Účinok deodorantu je krátkodobý, ale môžete ho použiť niekoľkokrát počas dňa.
Je správne dezodorant alebo deodorant?
Hoci sa u nás na Slovensku stretávame s oboma variantmi, tak v slovenčine je kodifikovaná iba varianta dezodorant. Ak chcete tak používať slovenský jazyk absolútne správne, tak využívajte podobu dezodorant. Podľa nášho prieskumu je však oveľa zaužívanejší varianta deodorant, čo nám dokazuje aj frekvencia vyhľadávania oboch variant na slovenskom internete. Varianta deodorant drví dezodorant na celej čiare. Preto aj my používame deodorant, pretože chceme byť bližšie našim používateľom.
Aké sú typy aplikácií deodorantu?
Voľba konzistencie a typu aplikácie je primárne o tom, ako sa vám pohodlne deodorant aplikuje. Funkčnosť závisí skôr od kompatibility produktu s vašou pokožkou a telom. Typ aplikácie a jeho konzistencie tak nemá veľký vplyv na funkciu deodorantu. Existujú nasledujúce typy aplikácie deodorantu:

Deodorant kryštál
Deodorant sprej
Krémový deodorant
Guličkový deodorant
Tuhý deodorant