Filters

 

Určenie
Vlastnosti

Zobrazených 1–16 z 222 výsledkov

Ako vybrať ten správny šampón?

Vybrať ten správny šampón môže byť celkom veda. Dnes existuje nepreberné množstvo rôznych produktov. Aby ste si vybrali správne, tak sa vám odporúčame držať nasledujúceho postupu:

  1. Vyhodňotte si, aký máte typ vlasov
  2. Definujte si problém, ktorý vás u vlasov primárne trápi (lupiny, mastnota, vypadávanie…)
  3. Vyberte požadovanú kombináciu účinkov, ktoré od šampónu na základe vášho primárneho problému očakávate
  4. Vyberte si šampóny z cenovej relácie, ktorá je pre vás prijateľná
  5. Vyhnite sa nežiaducim ingredienciám
  6. Vyberte si šampón podľa skóre produktu na Repekum

Aké existujú druhy šampónov?

Šampón na vlasy môžete vyberať aj podľa účinných látok. Jednotlivé špecifické účinné látky môžu sľubovať rôzne portfólio benefitov. Vyberať tak môžete medzi:

Aké ingrediencie sú v šampónoch kontroverzné?

Zoznam zložiek na fľaštičkách šampónov môže byť mätúce, pretože sa tam vyskytuje rad zložiek, ktoré pôsobia však skôr ako jazykolam. Pri niektorých ingredienciách je však potrebné sa mať na pozore, pretože môžu negatívne pôsobiť na vaše telo. Všeobecne tak odporúčame šampóny bez nasledujúcich zložiek:

Aké existujú konzistencie šampónov?

Šampón na vlasy môžete vyberať podľa konzistencie. Najčastejšie sa stretnete s tekutým (klasickým) šampónom. Stále častejšie však narazíte aj na šampón tuhý. Obe varianty sú k dostaniu ako v špecializovaných predajniach, tak aj v klasických drogériách. Špecifickým prípadom je suchý šampón.

Pokiaľ preferujete jednoduchú a pohodlnú aplikáciu, tak siahnite po klasickom (tekutom) šampóne.

Je lepšie, keď šampón krásne pení?

Mnohí očakávajú od šampónu, že bude krásne a bohato peniť. Niektorí sú dokonca presvedčení, že aby šampón fungoval, tak musia poriadne peniť. Pena však nie je to, čo čistí. Množstvo peny tak nie je indikátor funkčnosti šampónu.

To však neznamená, že pena nemá svoju funkciu. Pena má tieto výhody:

  • umožňuje kontrolu množstva naneseného šampónu
  • uľahčuje aplikáciu šampónu do vlasov
  • odhaľuje miest, do ktorých ste šampón neaplikovali

Bohužiaľ však sú penidlá v šampónoch často syntetického pôvodu a môžu spôsobovať vysušovanie pokožky hlavy.

Pokiaľ tak používate prípravok, u ktorého ste si istí množstvom a máte pod palcom správnu techniku čistenia vašich vlasov, tak peniaci šampón nepotrebujete.

Pokiaľ si však nie ste istí, či ste šampón správne naniesli, tak vám môže peniaci šampón pomôcť s aplikáciou.

Ako Repekum hľadá ten najlepší šampón

Každý šampón na našich stránkach prešiel dátovou analýzou zloženia, ktorá sleduje skóre zdravia a prírodnosť. Skóre zdravia reprezentuje mieru bezpečnosti produktu. Prírodnosť reprezentuje podiel čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte. Jednotlivé produkty taktiež priebežne testujeme naším tímom expertov, čím vznikajú overené recenzie. V prípade, že produkt nebol zatiaľ recenzovaný, tak má hodnotenie 60% a je označený hviezdičkou.

To všetko dáme dohromady a na základe automatizovaného algoritmu vypočítame celkové skóre produktu, ktoré môžete nájsť u každého produktu. Takto hľadáme ten najlepší šampón.