Antiperspiranty

Antiperspirant slúži na to, aby ste sa nepotili. Pôsobí v mieste aplikácie na potné žľazy, ktoré uzatvára a bránia tak tvorbe potu.

Další kategÓrie
Filtrovanie
Filters
Určenie

Vlastnosti

Neobsahuje

Značka


Ako si vybrať antiperspirant?

Vybrať si ten správny antiperspirant nie je jednoduché, preto vám náš sprievodca s výberom pomôže.

Vyberte si konzistenciu

Antiperspiranty nájdete v podobe guličky (roll-on), tuhej varianty alebo spreja. Ich účinnosť sa líši. Môžete nájsť aj také, ktoré lokálne dokážu potenie úplne zastaviť. Voľba konzistencie a typu aplikácie je primárne o tom, ako sa vám pohodlne antiperspirant aplikuje. Funkčnosť závisí skôr od kompatibility produktu s vašou pokožkou a telom.

Vyberte si podľa pohlavia

Jediný rozdiel medzi pánskym a dámskym antiperspirantom je spravidla vo vôni. Pánsky antiperspirant obsahuje voňavé látky, ktoré sú bližšie predstavám tomu, ako by mal muž voňať. Naopak dámsky antiperspirant, obsahuje voňavé látky ktoré sú bližšie predstavám tomu, ako by mala žena voňať. Unisex varianty sa snažia o vôňu, ktorá je spoločensky akceptovaná pre ženy aj mužov. Účinné látky sú však vo všetkých antiperspirantoch rovnaké (podobné). Neexistujú špeciálne látky pre mužský alebo ženský pot.

Vyberte si podľa vlastností

Vyhnite sa nežiaducim látkam

Práve antiperspiranty často obsahujú toľko skloňovanej zlúčeniny hliníka. Pri výbere antiperspirantu si dajte pozor predovšetkým na:

  • alkohol
  • hliník
  • parabény
  • propylénglykol

Naše hodnotenie kozmetiky

Skóre zdravie

Pomocou vedeckej databázy EWG vyhodnocujeme bezpečnosť látok v produkte voči ľudskému telu. Skóre zdravie reprezentuje relatívnu mieru bezpečnosti produktu.

Prírodnosť

Je pomer počtu čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte voči celkovému množstvu obsiahnutých látok. Zohľadňujeme tiež množstvo danej látky v produkte.