Mydla

Hlavnou funkciou mydla je odstrániť nečistoty, mastnotu, baktérie a iné nežiaduce látky z rúk, tváre či iných častí tela.

Další kategÓrie
Filtrovanie




Filters
Určenie

Vhodnosť

Vlastnosti

Účinok

Neobsahuje

Značka


Ako si vybrať mydlo?

Nižšie uvedené body, podľa ktorých si môžete vyberať to správne mydlo, môžete medzi sebou kombinovať. Naša filtrácia vám to umožní.

Aké existujú mydlá podľa konzistencie?

Tuhé mydlo je všeobecne vyrobené z mydlového základu, ktorý je zmiešaný s rôznymi prísadami, ako sú éterické oleje, krémy a konzervanty. Je obľúbené najmä pre svoju dlhovekosť a skladnosť pri cestovaní, pretože nezaberá toľko miesta ako tekuté mydlo.

Bežné tekuté mydlá sa väčšinou skladajú z vody, parfumov, soli a penidla.Tekuté mydlá majú ľahšiu manipuláciu.

  • Penové mydlo

S penovými mydlami sa často stretnete na verejných miestach ako sú školy, kancelárie alebo obchodné centrá. Hlavným kladom týchto mydiel je ich ekologická stránka. Tým, že nemusíte penu vytvárať vy v dlaniach, ale zaistí vám ju mechanizmus dávkovača, tak spotreba takého mydla je oveľa menšia.

Voľba podľa pohlavia (filter určenia)

Väčšina mydiel je vhodných na použitie ako pre mužov, tak pre ženy. Niektorí výrobcovia však u niektorých svojich produktov uvádzajú vymedzenosť pre ženy či pre mužov. Aby ste si svoj výber príliš neobmedzili, tak vo filtri určenia si zvoľte variant unisex+ pre mužov alebo pre ženy.

Voľba podľa cieľovej skupiny (filter vhodnosť)

Ak preferujete vegánske produkty, tak si určite vyfiltrujte iba tie (produkt), ktoré sú určené pre vegánov, pretože celý rad produktov obsahuje živočíšne zložky. Tie však možno v mnohých prípadoch jednoducho nahradit rastlinným variantom.

Ďalej si môžete vyfiltrovať (produkty) pre deti. Také produkty spravidla neobsahujú kontroverzné zložky a majú príjemnú vôňu.

Voľba podľa vlastností (filter vlastnosti)

Aleppské mydlo je tradične vyrobené z olivového oleja, kokosového oleja a sódy. Má mierne pH, takže je vhodné na citlivú pokožku. Aleppské mydlo podľa tradičnej receptúry neobsahuje žiadne syntetické prísady ani parabény. Aleppské mydlo môže mať mnoho pozitívnych účinkov na pokožku a môže pomôcť s problémami s akné, suchou pokožkou alebo podráždením.

Glycerínové mydlo má spravidla protizápalové, upokojujúce a hydratačné účinky. Jeho antioxidačné vlastnosti oceňujú najmä alergicky a ľudia, ktorých pokožka je náchylná na rôzne kožné ochorenia. Glycerín tiež potláča proces starnutia a eliminuje vznik vrások, ktoré dokážu potrápiť najmä zrelé ženy.Glycerín, často označovaný aj ako glycerol, je číra tekutina bez arómy.Súčasnej dobe dominuje 100% rastlinný glycerín, ktorý je možné získať z rastlinných olejov. Jeho hlavná výhoda spočíva v odbúrateľnosti a obnoviteľnosti.

Olivové mydlo je vyrobené z olivového oleja. Je považované za veľmi jemné a vhodné na každodenné použitie na všetky typy pleti, vrátane citlivej pokožky. Olivové mydlo má hydratačné a upokojujúce účinky.

  • Prírodné mydlo

Prírodné mydlo musí podľa nás obsahovať aspoň 80 % čisto prírodných látok. A to veru nie je málo.

Voľba podľa účinku (filter účinok)

  • Antibakteriálne mydlo

Antibakteriálne mydlo obsahuje látky, ktoré pomáhajú zabíjať baktérie. Je všeobecne považované za účinnejšie pri čistení rúk ako bežné mydlo, ale jeho účinnosť proti vírusom sa líši. Treba si uvedomiť, že antibakteriálne mydlá sa nemá používať prehnane. Pri výbere antibakteriálneho mydla je dôležité dbať na jeho čistiaci účinok a zároveň šetrnosť k pokožke. Všeobecne platí, že mydlo by nemalo mať príliš vysokú hodnotu pH a obsahovať zbytočné množstvo chemických látok.

Vyhnite sa nežiaducim zložkám (filter neobsahuje)

Zložky, na ktoré si v prípade mydla) môžete dať pozor, sú predovšetkým:

  • alkohol
  • parfumácia

Voľba podľa obľúbenej značky (filter značka)

Ak máte odskúšanú svoju obľúbenú značku kozmetiku ktorej dôverujete, tak sa môžete pozrieť, či vyrába aj mydlá a vybrať si iba medzi produktmi vašej obľúbenej značky.

Naše hodnotenie kozmetiky

Skóre zdravie

Pomocou vedeckej databázy EWG vyhodnocujeme bezpečnosť látok v produkte voči ľudskému telu. Skóre zdravie reprezentuje relatívnu mieru bezpečnosti produktu.

Prírodnosť

Je pomer počtu čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte voči celkovému množstvu obsiahnutých látok. Zohľadňujeme tiež množstvo danej látky v produkte.