Prečo sme vymysleli Repekum?

Pri nákupe kozmetiky a drogérie sme sa vo všetkých e-shopoch stretávali s neustálym chválením tej či onej značky. Nebolo tak jednoduché si vybrať ten správny produkt a neskočit na špek marketingovým vyhláseniam. Preto sme sa rozhodli uľahčiť proces nákupu kozmetiky a drogérie tým, že ponúkneme jasné číselné hodnotenie, vďaka ktorému si pôjde jednotlivé produkty prehľadne porovnať.

Ako Repekum funguje?

Chceli sme, aby naše skóre bolo čo najviac objektívne. A čo môžeme u kozmetiky považovať za to najobjektívnejšie? No predsa zloženie. Preto poctivo analyzujeme zloženie jednotlivých produktov a z nich vypočítame naše hodnotenie.

My v našom hodnotení analyzujeme zloženie jednotlivých produktov, pričom hodnotíme každú jednu ingredienciu, ktorú daný výrobok obsahuje. Vychádzame z vedeckej databázy americkej organizácie pre osvetu v oblasti ekológie a zdravia.

Prejdite si s nami hodnotenie jednotlivých produktov a možno budete prekvapení, že nie vždy platí všeobecné pravidlo „čo je prírodné, to je zdravé a naopak“. Zároveň platí, že každý reaguje na rôzne látky (či už prírodné alebo syntetické) odlišným spôsobom. Preto vždy vyberajte kozmetiku s ohľadom na vašu individualitu.

Ale to, že produkt obsahuje iba prírodné látky neznamená, že daný kozmetický produkt funguje tak, ako sľubuje. Preto sme do hodnotenia zaradili aj naše overené hodnotenie.

Naše hodnotenie kozmetiky

Skóre produktu

Celkové skóre produktu, ktoré vo svojom algoritme zohľadňuje skóre zdravia, počet čisto prírodných látok a overené recenzie. Skóre vzniká na základe dátovej analýzy.

Skóre zdravia

Pomocou vedeckej databázy EWG vyhodnocujeme bezpečnosť látok obsiahnutých v produkte voči ľudskému telu. Skóre zdravia reprezentuje mieru bezpečnosti produktu.

Prírodnosť

Je pomer počtu čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte voči celkovému množstvu obsiahnutých látok. Nie je hodnotené hmotnostné zastúpenie, iba prítomnosť.

Overené recenzie

Ide o užívateľské hodnotenie vypracované naším tímom expertov. V prípade, že produkt nebol zatiaľ recenzovaný, tak má hodnotenie 60% a je označený hviezdičkou.

Naša vízia

Chceme ľuďom ponúknuť objektívne hodnotenie kozmetiky, aby si mohli kúpiť tie najlepšie produkty pre ich zdravie a pre našu prírodu.

Každodenná misia

Hodnotiť všetky dostupné produkty z kozmetiky, aby mohol náš zákazník nájsť naozaj ten najvhodnejší produkt.

Kde nájdete nášho sprievodcu

Tím Repekum

Richard Bystricky-Berezvai

Richard Bystricky-Berezvai

Dátový analytik

Markéta Podivínská

Markéta Podivínská

Expert na kozmetiku

Orsolya BB

Orsolya BB

Expert na kozmetiku