Kondicionéry

Kondicionér je vlasový prostriedok, ktorý slúži na obnovenie rovnováhy vlhkosti vlasov. Tým dodáva vlasom lesk, uhladzuje pramene a zanecháva ich hebké. Pre výsledný efekt je potrebné používať kondicionér na vlasy pravidelne.

Chcem pomôcť s výberom produktu…

Zoradené podľa najlepších produktov

Filters

 

Určenie
Účinok

Zobrazených 1–16 z 71 výsledkov

Prečo je dôležité umývanie vlasov kondicionérom?

Hoci sa to z časových dôvodov niekedy ponúka, tak vynechať z našej rutiny umývanie vlasov kondicionérom sa nevypláca. Tu sú štyri hlavné dôvody, prečo je umývanie vlasov kondicionérom dôležité.

Pomáha rozčesať mokré vlasy

Najzrejmejšou výhodou kondicionéra je, že vám pomôže ľahšie rozčesať mokré vlasy, pretože znižuje ich zamotávanie. Funguje tak, že uhladzuje kutikulu, ktorá sa skladá z jednotlivých buniek, ktoré sa na seba vrstvia ako strešné šindle. Keď sa zdvihnú, priľnú k bunkám na okolitých prameňoch vlasov a zamotajú sa. Vyhladením sa udrží na svojom mieste.

Vpravuje do vlasov vlhkosť

Šampón síce odstraňuje nečistoty a špinu, ale zároveň zbavuje vlasy niektorých prirodzených olejov, ktoré ich udržujú hebké a lesklé. Správny kondicionér vpraví do vlasov vlhkosť.

Dodáva ochrannú vrstvu

Kondicionér vyhladzuje kutikulu vlasov a zanecháva na každom prameni ochrannú vrstvu, ktorá ich chráni pred okolitým prostredím a teplom z horúcej vody či stylingových nástrojov. Menej poškodenie znamená, že vaše vlasy budú dlhšie lesklé.

Pomáha odolávať nepriaznivým vplyvom

Kondicionéry obohatené o posilňujúce látky pomáhajú vlasom odolávať nepriaznivým vplyvom počasia, suchému vzduchu a zahriatym stylingovým nástrojom, takže vaše vlasy vyzerajú zdravo a hebko.

Ako správne kondicionér používať?

Po umytí vlasov šampónom z vlasov trochu vytlačte vodu, aby neboli nasiaknuté a kondicionér hneď nestiekol. Naneste malé množstvo do dlane a premiešajte vlasy oboma rukami tak, aby ste kondicionér naniesli po celej dĺžke až ku končekom. Zapracujte kondicionér do vlasov pomocou prstov. Nechajte chvíľku pôsobiť a dobre vypláchnite.

Pri dlhších vlasoch je dobré ich rozčesať hneď po nanesení kondicionéra, aby sa dostal ku každému vlasu. Je ale potrebné postupovať jemne, pretože mokré vlasy sú náchylné na poškodenie a polámanie. Preto by ste mali mať na rozčesávanie mokrých vlasov špeciálny hrebeň.

Ako hľadá Repekum ten najlepší kondicionér?

My v našom hodnotení kondicionérov analyzujeme zloženie jednotlivých produktov a robíme užívateľské recenzie. Potom na základe automatizovaného algoritmu vypočítame celkové skóre produktu, ktoré zohľadňuje skóre zdravia, podiel čisto prírodných látok a užívateľské hodnotenie. Skóre vzniká na základe dátovej analýzy produktov. Takto hľadáme ten najlepší kondicionér.