Kondicionéry

Kondicionér je vlasový prostriedok, ktorý slúži na obnovenie rovnováhy vlhkosti vlasov. Tým dodáva vlasom lesk, uhladzuje pramene a zanecháva ich hebké.

Další kategÓrie
Filtrovanie
Filters
Určenie

Vhodnosť

Vlastnosti

Účinok

Neobsahuje

Značka


Ako si vybrať kondicionér?

Nižšie uvedené body, podľa ktorých si môžete vyberať ten kondicionér pre vaše vlasy, môžete medzi sebou kombinovať. Naša filtrácia vám to umožní.

Voľba podľa pohlavia (filter určenia)

Väčšina kondicionérov je vhodných na použitie ako pre mužov, tak pre ženy. Niektorí výrobcovia však u niektorých svojich produktov vymedzenosť pre ženy či pre mužov. Aby ste si svoj výber príliš neobmedzili, tak vo filtri určenie si zvoľte variant unisex + pre mužov alebo pre ženy.

Voľba podľa cieľovej skupiny (filter vhodnosť)

Ak preferujete vegánske produkty, tak si určite vyfiltrujte iba tie kondicionéry, ktoré sú určené pre vegánov, pretože celý rad produktov obsahuje živočíšne zložky. Tie však možno v mnohých prípadoch jednoducho nahradit rastlinným variantom.

Ďalej si môžete vyfiltrovať kondicionéry pre deti. Také produkty spravidla neobsahujú kontroverzné zložky a majú obvykle jemnú textúru, ktorá sa ľahko nanáša.

Voľba podľa vlastností (filter vlastnosti)

Rozlišujeme tieto základné vlastnosti kondicionéru:

  • prírodná
  • bezoplachový

Prírodný kondicionér na pery musí podľa nás obsahovať aspoň 80% čisto prírodných látok. A to je skutočne veľa.

Tradičné kondicionéry označujeme za oplachové. Tie sa používajú po umytí vlasov šampónom a po ich aplikácii na vlasy je potrebné ich zmyť. Naopak bezoplachové kondicionéry sa aplikujú na suché alebo vlhké vlasy a nie je nutné ich zmývať z vlasov vodou.

Voľba podľa účinku (filter účinok)

Rozlišujeme tieto základné účinky kondicionérov podľa typov vlasov:

  • na kučeravé vlasy
  • na suché vlasy

Vyhnite sa nežiaducim zložkám (filter neobsahuje)

Zložky, na ktoré si v prípade kondicionéra môžete dať pozor, sú predovšetkým:

  • alkohol
  • parfumácia
  • sulfáty
  • silikóny
  • parabény

Voľba podľa obľúbenej značky (filter značka)

Ak máte odskúšanú svoju obľúbenú značku kozmetiku ktorej dôverujete, tak sa môžete pozrieť, či vyrába aj kondicionéry a vybrať si iba medzi produktmi vašej obľúbenej značky. U kondicionérov patrí medzi obľúbené značky Lavera a Urtekram.

Naše hodnotenie kozmetiky

Skóre zdravie

Pomocou vedeckej databázy EWG vyhodnocujeme bezpečnosť látok v produkte voči ľudskému telu. Skóre zdravie reprezentuje relatívnu mieru bezpečnosti produktu.

Prírodnosť

Je pomer počtu čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte voči celkovému množstvu obsiahnutých látok. Zohľadňujeme tiež množstvo danej látky v produkte.