Tuhé mydlo

Tuhé mydlo je obľúbené najmä pre svoju dlhovekosť a skladnosť pri cestovaní, pretože nezaberá toľko miesta ako tekuté mydlo.

Další kategÓrie
Filtrovanie
Filters
Určenie

Vhodnosť

Vlastnosti

Účinok

Neobsahuje

Značka


Ako si vybrať tuhé mydlo?

Nižšie uvedené body, podľa ktorých si môžete vyberať to správne tuhé mydlo, môžete medzi sebou kombinovať. Naša filtrácia vám to umožní.

Voľba podľa pohlavia (filter určenia)

Väčšina mydiel je vhodných na použitie ako pre mužov, tak pre ženy. Niektorí výrobcovia však u niektorých svojich produktov uvádzajú vymedzenosť pre ženy či pre mužov. Aby ste si svoj výber príliš neobmedzili, tak vo filtri určenia si zvoľte variant unisex+ pre mužov alebo pre ženy.

Voľba podľa cieľovej skupiny (filter vhodnosť)

Ak preferujete vegánske produkty, tak si určite vyfiltrujte iba tie (produkt), ktoré sú určené pre vegánov, pretože celý rad produktov obsahuje živočíšne zložky. Tie však možno v mnohých prípadoch jednoducho nahradiť rastlinným variantom.

Voľba podľa vlastností (filter vlastnosti)

Tuhé mydlá môžu mať rôzny základ, podľa ktorého môže byť mydlo pomenované. Medzi tie špecifické patria:

  • glycerínové mydlo
  • olivové mydlo

Glycerínové mydlo má spravidla protizápalové, upokojujúce a hydratačné účinky. Jeho antioxidačné vlastnosti oceňujú najmä alergicky a ľudia, ktorých pokožka je náchylná na rôzne kožné ochorenia.Glycerín, často označovaný aj ako glycerol, je číra tekutina bez arómy.Súčasnej dobe dominuje 100% rastlinný glycerín, ktorý je možné získať z rastlinných olejov. Jeho hlavná výhoda spočíva v odbúrateľnosti a obnoviteľnosti.

Olivové mydlo je vyrobené z olivového oleja. Je považované za veľmi jemné a vhodné na každodenné použitie na všetky typy pleti, vrátane citlivej pokožky. Olivové mydlo má hydratačné a upokojujúce účinky.

Voľba podľa účinku (filter účinok)

V ponuke môžete nájsť tuhé mydlá, ktoré sú antibakteriálne. Takové mydlo obsahuje látky, ktoré pomáhajú zabíjať baktérie. Je všeobecne považované za účinnejšie pri čistení rúk ako bežné mydlo, ale jeho účinnosť proti vírusom sa líši. Treba si uvedomiť, že antibakteriálne mydlá sa nemá používať prehnane. Pri výbere antibakteriálneho mydla je dôležité dbať na jeho čistiaci účinok a zároveň šetrnosť k pokožke. Všeobecne platí, že mydlo by nemalo mať príliš vysokú hodnotu pH a obsahovať zbytočné množstvo chemických látok.

Vyhnite sa nežiaducim zložkám (filter neobsahuje)

Zložky, na ktoré si v prípade mydla) môžete dať pozor, sú predovšetkým:

  • alkohol
  • parfumácia

Voľba podľa obľúbenej značky (filter značka)

Ak máte odskúšanú svoju obľúbenú značku kozmetiku ktorej dôverujete, tak sa môžete pozrieť, či vyrába aj tuhé mydlá a vybrať si iba medzi produktmi vašej obľúbenej značky. U tuhých mydiel patrí medzi obľúbené značky Mydláreň Koukol alebo LaSaponaria.

Naše hodnotenie kozmetiky

Skóre zdravie

Pomocou vedeckej databázy EWG vyhodnocujeme bezpečnosť látok v produkte voči ľudskému telu. Skóre zdravie reprezentuje relatívnu mieru bezpečnosti produktu.

Prírodnosť

Je pomer počtu čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte voči celkovému množstvu obsiahnutých látok. Zohľadňujeme tiež množstvo danej látky v produkte.