Krém na opaľovanie

Opaľovací krém by mal ochrániť vašu pokožku pred nepriaznivými vplyvmi ultrafialového žiarenia zo slnka (spálenie, vrásky, starnutie kože či pigmentové škvrny).

Další kategÓrie
Filtrovanie
Filters
Určenie

Vhodnosť

Vlastnosti

Neobsahuje

Obsahuje

Značka


Ako si vybrať krém na opaľovanie?

Nižšie uvedené body, podľa ktorých si môžete vyberať ten správny krém na opaľovanie, môžete medzi sebou kombinovať. Naša filtrácia vám to umožní.

Voľba podľa pohlavia (filter určenia)

Pri krémoch na opaľovanie nemusíte príliš premýšľať, či je vhodný pre mužov alebo pre ženy. Väčšina krémov na opaľovanie sú unisex, môžu ich teda použiť muži aj ženy bez rozdielu. Existuje však pár krémov na opaľovanie, ktoré sú určené priamo ženám.

Voľba podľa cieľovej skupiny (filter vhodnosť)

Ak preferujete vegánske produkty, tak si určite vyfiltrujte iba tie (produkt), ktoré sú určené pre vegánov, pretože celý rad produktov obsahuje živočíšne zložky. Tie však možno v mnohých prípadoch jednoducho nahradiť rastlinným variantom.

Ďalej si môžete vyfiltrovať (produkty) pre deti. Také krémy na opaľovanie spravidla neobsahujú kontroverzné zložky a majú obvykle jemnú textúru, ktorá sa ľahko nanáša.

Voľba podľa vlastností (filter vlastnosti)

Pri krémoch na opaľovanie je dôležitá hodnota SPF, takže si vyfiltrujte produkty s vami požadovaným SPF. Hodnotu SPF prispôsobte vašej aktivite. Rozdiel je v tom, či sa budete pred slnkom chrániť cestou do práce alebo si bude užívať na pláži.

Krém na opaľovanie môže byť aj skvelým pomocníkom pri cestovaní. Vybrať si tak u nás môžete také produkty, ktoré môžu cestovať v príručnej batožine pri ceste lietadlom.

Voľba podľa účinku (filter účinok)

  • k moru
  • na tvár

Vyhnite sa nežiaducim zložkám (filter neobsahuje)

Zložky, na ktoré si v prípade krému na opaľovanie môžete dať pozor, sú predovšetkým:

  • alkohol
  • parfumácia
  • oxybenzón
  • oktinoxát

Vyberte si preferované zložky

Na druhú stranu si môžete pri kréme na opaľovanie vybrať, aký filter preferujete. Máte na výber minerálny filter a chemický filter.

Voľba podľa obľúbenej značky (filter značka)

Ak máte odskúšanú svoju obľúbenú značku kozmetiku ktorej dôverujete, tak sa môžete pozrieť, či vyrába aj krémy na opaľovanie a vybrať si iba medzi produktmi vašej obľúbenej značky. Medzi obľúbené značky patrí Mádara alebo Weleda.

Naše hodnotenie kozmetiky

Skóre zdravie

Pomocou vedeckej databázy EWG vyhodnocujeme bezpečnosť látok v produkte voči ľudskému telu. Skóre zdravie reprezentuje relatívnu mieru bezpečnosti produktu.

Prírodnosť

Je pomer počtu čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte voči celkovému množstvu obsiahnutých látok. Zohľadňujeme tiež množstvo danej látky v produkte.