Balzam po holení

Balzam po holení sa používa na ošetrenie pokožky po holení. Obsahuje zložky, ktoré pomáhajú zmierniť svrbenie, začervenanie a podráždenie pokožky.

Další kategÓrie
Filtrovanie
Filters
Určenie

Vhodnosť

Neobsahuje

Obsahuje

Značka


Ako si vybrať balzam po holení?

Vybrať správny prípravok po holení je kľúčové z niekoľkých dôvodov. Kvalitný produkt po holení by mal poskytovať potrebnú hydratáciu, pretože samotné holenie môže odstrániť prirodzené oleje z pokožky. Ďalej by mal obsahovať zložky s protizápalovými vlastnosťami, ktoré pomáhajú upokojovať pokožku a minimalizovať podráždenie spôsobené holením.

Vyberajte podľa pohlavia

Väčšina balzamov po holení je cielená na mužov, ale existuje aj niekoľko unisex variantov, ktoré sú vhodné aj pre ženy. Balzamy po holení pre mužov a ženy sa často líšia iba vôňou.

Vyberajte podľa cieľovej skupiny

Ak preferujete vegánske produkty, tak si určite vyfiltrujte iba tie balzamy po holení, ktoré sú určené pre vegánov, pretože celý rad produktov obsahuje včelí vosk za účelom hydratácie a zjemnenia. Včelí vosk však možno nahradiť rastlinným variantom napríklad kokosovým alebo jojobovým olejom.

Vyberajte podľa vlastností

Prírodný balzam po holení musí podľa nás obsahovať aspoň 80% čisto prírodných látok. A to je skutočne veľa.

Vyhnite sa nežiaducim zložkám

V prípade balzamu po holení si môžete dať pozor predovšetkým na alkohol a parfumácii.. Nejedná sa o škodlivé látky. Skôr ide o vaše preferencie, či tieto látky vo svojom balzame po holení chcete.

Alkohol v balzame po holení má niekoľko funkcií (antiseptický účinok, ochladzujúci efekt, rýchle vsakovanie), ktoré možno po balzame po holení chcete.Je však dôležité zdôrazniť, že alkoholy môžu byť tiež potenciálne vysušujúce. Pokiaľ máte suchú alebo citlivú pokožku, môžu produkty s vysokým obsahom alkoholu spôsobiť nepríjemné pocity alebo nadmerné vysúšanie. V takom prípade by ste mohli preferovať balzamy po holení s nižším obsahom alebo bez alkoholu.

Vkladanie parfumácie do balzamu po holení slúži na niekoľko účelov. Po prvé, pridanie príjemnej vône do výrobku môže zlepšiť celkový zážitok z používania.Niektorí jedinci však môžu byť citliví na silné parfémy alebo esenciálne oleje, a preto môžu preferovať produkty s jemnejšou vôňou alebo úplne bez parfumácie.

Naše hodnotenie kozmetiky

Skóre zdravie

Pomocou vedeckej databázy EWG vyhodnocujeme bezpečnosť látok v produkte voči ľudskému telu. Skóre zdravie reprezentuje relatívnu mieru bezpečnosti produktu.

Prírodnosť

Je pomer počtu čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte voči celkovému množstvu obsiahnutých látok. Zohľadňujeme tiež množstvo danej látky v produkte.