Balzam na pery

Balzamy na pery slúžia na ochranu, hydratáciu a zmiernenie suchosti pier. Spravidla obsahujú vyživujúce zložky, ktoré zabraňujú tvorbe trhliniek a poškodeniu pokožky pier.

Další kategÓrie
Filtrovanie
Filters
Určenie

Vlastnosti

Neobsahuje

Obsahuje

Značka


Ako si vybrať balzam na pery?

Rovnako ako o inú časť tela sa treba starať aj o pery, ktoré čelia mnohým nepríjemnostiam a balzam na pery je najobľúbenejším produktom, ktorý sa v starostlivosti o pery používa. Ako ho správne vybrať?

Vyberajte podľa pohlavia

Väčšina balzamov na pery je vhodných na použitie ako pre mužov, tak pre ženy. Balzamy na pery pre ženy môžu perám dodávať výraznejšiu farbu alebo odlesk, ktorý nie je u mužov žiaduci. Tiež sa balzamy na pery pre ženy môžu líšiť svojou vôňou.

Vyberajte podľa cieľovej skupiny

Ak preferujete vegánske produkty, tak si určite vyfiltrujte iba tie balzamy na pery, ktoré sú určené pre vegánov, pretože celý rad produktov obsahuje včelí vosk za účelom hydratácie a zjemnenia. Včelí vosk však možno nahradiť rastlinným variantom napríklad kokosovým alebo jojobovým olejom.

Ďalej si môžete vyfiltrovať balzamy na pery pre deti. Také balzamy spravidla neobsahujú kontroverzné zložky a majú obvykle jemnú textúru, ktorá sa ľahko nanáša na detské pery a nie je príliš mastná. To umožňuje deťom používať balzam na pery samostatne. Balzamy na pery pre deti sú tiež často ochutené, aby deti mali väčšiu chuť balzam používať.

Vyberajte podľa vlastností

Balzam na pery môže byť prírodný alebo s UV filtrom.

Prírodný balzam na pery musí podľa nás obsahovať aspoň 80% čisto prírodných látok. A to je skutočne veľa.

Balzam na pery s UV filtrom chráni pery proti podráždeniu, vysúšaniu a popraskaniu následkom vplyvov okolitého prostredia, pričom tiež chráni pokožku pier proti UV žiareniu.

Vyberajte podľa účinku

Podľa účinku môžeme definovať tónovací balzam na pery, Ktorý dokáže okrem hydratácie a starostlivosti o pery tiež zahaliť vaše pery do požadovaného odtieňa.

Vyhnite sa nežiaducim zložkám

V prípade balzamu na pery si môžete dať pozor predovšetkým na alkohol a parfumy. Nejedná sa o škodlivé látky. Skôr ide o vaše preferencie, či tieto látky vo svojom balzame na pery chcete.

Doprajte si extra zložku

Pokiaľ chcete vyskúšať balzam na pery s nejakou špeciálnou zložkou, tak si u nás môžete vyfiltrovať balzamy na pery s koenzýmom Q10.

Naše hodnotenie kozmetiky

Skóre zdravie

Pomocou vedeckej databázy EWG vyhodnocujeme bezpečnosť látok v produkte voči ľudskému telu. Skóre zdravie reprezentuje relatívnu mieru bezpečnosti produktu.

Prírodnosť

Je pomer počtu čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte voči celkovému množstvu obsiahnutých látok. Zohľadňujeme tiež množstvo danej látky v produkte.