Ako si vybrať kozmetiku do lietadla?

Lacné letenky a rozvoj nízkonákladových dopravcov nám umožňuje cestovať takmer kdekoľvek vo svete iba s využitím príručnej batožiny. Cestovať bez kozmetiky však v dnešnom svete dosť dobre nejde. Preto minimálne zubnú pastu či dezodorant vždy musíme do príručnej batožiny vmestnať. A to môže byť niekedy oriešok, pretože veľkosť a obsah príručnej batožiny je obmedzený predpismi leteckých spoločností a medzinárodným právom.

Akú kozmetiku si môžem vziať do lietadla?

Do príručnej batožiny si môžete vziať akýkoľvek typ kozmetiky. Neplatí obmedzenie na jednotlivé kozmetické kategórie. Ak si potrebujete vziať so sebou čistiaci balzam na tvár, tak si ho zoberte. Ak si potrebujete vziať svoj obľúbený kondicionér, tak si ho zoberte.

Avšak kozmetika, ktorá je v tekutom stave alebo v spreji,musí dodržiavať pravidlo pre tekutiny a ich maximálnym množstvom.

Aké sú limity pre kozmetiku v tekutom stave?

Každý kozmetický produkt v tekutom stave alebo v spreji musí byť v nádobe, ktorá má maximálne 100 ml.

To však nie je všetko. Všetky kozmetika by mala byť umiestnená v priehľadnej kozmetickej taštičke a celkový objem tekutín nesmie prekročiť 1 liter.

To nemusí byť zas až také prehľadné, preto si ukážeme správne a zle zabalenú kozmetiku

Aká kozmetika vám prejde kontrolou?

Pokiaľ si na letisku kúpite fungl nový šampón s maximálnou kapacitou 80 ml a umiestnite ho do priehľadnej kozmetickej taštičky, tak by mal taký šampón kontrolou v poriadku prejsť.

Aká kozmetika vám kontrolou neprejde?

Pokiaľ budete chcieť cestovať so šampónom, ktorého nádoba má kapacitu 150 ml a vy budete argumentovať tým, že už je tam iba zvyšok, čo nie je viac ako 20 ml, tak sa budete musieť s týmto šampónom rozlúčiť.

Ako poznám tekutý stav kozmetiky?

Regule sú pomerne prísne a ochranka na letisku môže za tekutú kozmetiku považovať všetky konzistencie, ktoré sú sprejové, krémové alebo gélové.

Takže príliš nespoliehajte na argumentáciu, že krém nie je tekutina. Po fyzikálnej stránke s vami možno asi súhlasiť, ale krém s vami dosť možno neodletí.

Tento článok napísal