Ako si vybrať deodorant do lietadla?

Balenie dezodorantu do príručnej batožiny môže byť niekedy náročné, pretože veľkosť a obsah príručnej batožiny sú obmedzené predpismi leteckých spoločností a medzinárodným právom.

Aký dezodorant si môžete vziať do lietadla?

Aké deodoranty sú povolené v lietadle?

Deodoranty sú povolené ako v príručnej, tak v odbavenej batožine. Avšak deodoranty, ktoré sú v tekutom stave alebo v spreji, musia dodržiavať pravidlo pre tekutiny a ich maximálnym množstvom.

Tento limit je 100 ml a platí na maximálny rozmer nádoby deodorantu.

Pokiaľ tam budete chcieť cestovať s deodorantom v spreji, ktorého nádoba má kapacitu 150 ml a vy budete argumentovať tým, že už je tam iba zvyšok, čo nie je viac ako 20 ml, tak sa budete musieť s týmto deodorantom rozlúčiť.

Pokiaľ si však na letisku kúpite fungol nový deodorant s maximálnou kapacitou 80 ml, tak by mal takýto deodorant kontrolou v poriadku prejsť.

TOP Deodoranty do lietadla

Ako poznám tekutý stav deodorantu?

Regule sú pomerne prísne a ochranka na letisku môže za tekutý deodorant považovať všetky konzistencie sprejového, guľôčkového, krémového či gélového deodorantu.

Takže príliš nespoliehajte na argumentáciu, že krém nie je tekutina. Po fyzikálnej stránke s vami možno asi súhlasiť, ale deodorant s vami pravdepodobne neodletí.

Je tuhý deodorant do lietadla istota?

Na tuhý deodorant do lietadla by sa nemalo vzťahovať obmedzenie 100 ml, pretože deodoranty v tuhom stave nie sú považované za tekutiny. Tuhý deodorant je tak do lietadla stávkou na istotu. Rozhodne ho však odporúča umiestniť vo vašej batožine mimo ďalšiu kozmetiku, aby ste predišli prípadným nedorozumeniam.

Tuhé deodoranty do lietadla

Tento článok napísal