Ako si vybrať deodorant do lietadla?

Je deodorant považovaný za tekutinu?

Môžete si vziať deodorant do lietadla?

Než sa vydáte na svoju najnovšiu cestu lietadlom, mali by ste sa vždy uistiť, že vaša príručná batožina spĺňa obmedzenia dané medzinárodnými pravidlami pre leteckú prepravu.

Aké deodoranty sú povolené v lietadle?

Deodoranty sú povolené ako v príručnej, tak v odbavenej batožine. Avšak deodoranty, ktoré sú v tekutom stave alebo v spreji, musia dodržiavať pravidlo pre tekutiny a ich maximálnym množstvom.

Tento limit je 100 ml a platí na maximálny rozmer nádoby deodorantu.

Pokiaľ tam budete chcieť cestovať s deodorantom v spreji, ktorého nádoba má kapacitu 150 ml a vy budete argumentovať tým, že už je tam iba zvyšok, čo nie je viac ako 20 ml, tak sa budete musieť s týmto deodorantom rozlúčiť.

Pokiaľ si však na letisku kúpite fungol nový deodorant s maximálnou kapacitou 80 ml, tak by mal takýto deodorant kontrolou v poriadku prejsť.

Ako poznám tekutý stav deodorantu?

Regule sú pomerne prísne a ochranka na letisku môže za tekutý deodorant považovať všetky konzistencie guličkového, krémového či gélového deodorantu. Deodoranty v spreji sú tiež vlastne v tekutom stave.

Takže príliš nespoliehajte na to argumentáciu, že krém nie je tekutina. Po fyzikálnej stránke s vami možno asi súhlasiť, ale deodorant s vami pravdepodobne neodletí.

Deodoranty do lietadla

Je tuhý deodorant do lietadla istota?

Na tuhý deodorant do lietadla by sa nemalo vzťahovať obmedzenie 100 ml, pretože deodoranty v tuhom stave nie sú považované za tekutiny. Tuhý deodorant je tak do lietadla stávkou na istotu. Rozhodne ho však odporúča umiestniť vo vašej batožine mimo ďalšiu kozmetiku, aby ste predišli prípadným nedorozumeniam.

Tuhé deodoranty do lietadla

Štítok:
Posledná aktualizácia: 17.03.2022