Garnier

Garnier je francúzska kozmetická značka, ktorá ponúka širokú škálu produktov pre starostlivosť o pleť a vlasy, vrátane šampónov, kondicionérov, starostlivosti o tvár, starostlivosti o telo, make-upu a ďalšieho. Garnier sa môže pochváliť svojimi prírodnými produktmi, ktoré sú obohatené o účinné zložky, ako je aloe vera, avokádo, olivový olej a ďalšie. Mnoho produktov Garnieru je navyše vegánskych a neobsahuje parabény. Značka tiež spolupracuje s Medzinárodným programom na ochranu prírody a jej služieb (IPBES), aby ochránila biodiverzitu a podporila udržateľnosť. Garnier sa tiež snaží znížiť svoju uhlíkovú stopu, a preto je jeho cieľom do roku 2025 znížiť svoju energetickú spotrebu o 25 %.

Naše hodnotenie kozmetiky

Skóre zdravie

Pomocou vedeckej databázy EWG vyhodnocujeme bezpečnosť látok v produkte voči ľudskému telu. Skóre zdravie reprezentuje relatívnu mieru bezpečnosti produktu.

Prírodnosť

Je pomer počtu čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte voči celkovému množstvu obsiahnutých látok. Zohľadňujeme tiež množstvo danej látky v produkte.