Prečo si vybrať prírodný deodorant?

Deodorant bežne používame každý deň, a to niekedy dokonca niekoľkokrát. Tradičné deodoranty môžu síce byť veľmi efektívne v potlačovaní zápachu, ale zároveň často obsahujú syntetické zložky, ktoré môžu byť škodlivé z dlhodobého hľadiska a spôsobovať podráždenie.

Podpazušie je navyše veľmi citlivým miestom nášho tela. Táto kombinácia dôvodov priamo nabáda k tomu, aby sme sa snažili používať prírodný deodorant.

Ako spoznať prírodný deodorant?

Neexistuje jasne daná definícia, čo je to prírodný deodorant, preto je veľmi ťažké sa zorientovať vo výbere toho správneho produktu. My v Repekum robíme dátovú analýzu zložiek každého deodorantu, a preto za prírodný deodorant ten, ktorý obsahuje aspoň 80 % výskytu čisto prírodných látok. Nezdá sa to veľa, ale to je naozaj veľa.

TOP Prírodné deodoranty

Nami vybrané prírodné deodoranty môžu obsahovať aj kontroverzné látky (napríklad hliník), pretože v rámci transparentnosti sa spoliehame na jediné merateľné kritérium, a tým je pomerné zastúpenie skutočne čisto prírodných látok.

Aké sú výhody prírodných deodorantov?

Znížené Riziko Podráždenie

Chemikálie v bežných deodorantoch môžu dráždiť citlivú kožu, čo vedie k začervenaniu a svrbeniu. Prírodné deodoranty často obsahujú hypoalergénne zložky, ktoré sú jemné k pokožke a minimalizujú riziko podráždenia.

Ochrana Životného Prostredia

Prírodné deodoranty sú často balené v ekologických obaloch, a ich výroba šetrí životné prostredie väčšou mierou ako výroba tradičných deodorantov. Tým prispievajú k ochrane planéty.

Prírodná Vôňa

Mnoho prírodných deodorantov využíva vône z éterických olejov, čo poskytuje príjemnú a prirodzenú vôňu, ktorú mnoho jednotlivcov preferuje pred syntetickými vôňami bežných deodorantov.

Prečo prejsť od antiperspirantu k prírodnému deodorantu?

Antiperspiranty sú vyvinuté tak, aby blokovali potenie, prenikali do kožných pórov a bránili prirodzenej schopnosti tela zbavovať sa potením toxínov. Potenie však nie je zlá vec, je to vlastne nevyhnutná funkcia na detoxikáciu a udržanie rovnováhy nášho tela. Namiesto blokovania pórov, aby sa zabránilo poteniu (ako antiperspirant), prírodný deodorant umožňuje pokožke dýchať, zbavuje telo toxických nánosov a reguluje jeho vnútornú teplotu.

Ako vyzerá prechod na prírodný deodorant?

Akonáhle prejdete z antiperspirantu, ktorý bráni vašim potným žľazám, aby skutočne robili to, čo majú, začnete sa s najväčšou pravdepodobnosťou potiť o niečo viac. Ako sa vaše telo zbavuje toxínov z tradičných deodorantov, môžete zistiť, že ste o niečo viac cítiť ako obvykle. Po týždni alebo dvoch (detoxikačná fáza závisí na vašom aktuálnom nahromadení chemikálií) sa tento zápach minimalizuje a zmizne, pretože vaše podpazušie a potné žľazy budú vyváženejšie.

TOP Prírodné deodoranty

Tento článok napísal