Opaľovací krém na tvár: Prečo a ako vybrať?

Používanie opaľovacieho krému je jedným z najlepších a najjednoduchších spôsobov ochrany vzhľadu a zdravia pokožky v každom veku. Pravidelné používanie opaľovacieho krému na tvár pomáha predchádzať spáleniu, rakovine kože a predčasnému starnutiu.

Kedy použiť opaľovací krém na tvár?

Vzhľadom na to, že naša tvár je oveľa ťažšia zakryť pred slnkom ako zvyšok nášho tela, tak je používanie opaľovacieho krému na tvár o to dôležitejšie.

Preto neváhajte aplikovať opaľovací krém na tvár zakaždým, keď sa budete pohybovať na priamom slnku. Nejedná sa o iba o návštevu kúpaliska, ale aj prechádzku vonku či iba cestu do práce, ak ste počas nej vystavení priamemu slnku.

Aký SPF faktor použiť na tvár?

V dnešnej dobe sa odporúča na tvár používať opaľovacie prípravky s faktorom SPF aspoň 30. Tento faktor zaručuje dostatočne dlhú ochrannu pre bežný pobyt vonku. Pokiaľ však budete vonku tráviť dlhší čas (viac ako 2 – 3 hodiny), tak nezabudnite naniesť novú vrstvu opaľovacieho krému.

Opaľovacie krémy na tvár

Musím použiť na tvár špeciálny opaľovací krém?

Nemusíte, ale je to lepšie. Určite je lepšie mať doma opaľovací krém na telo a aj špeciálny opaľovací krém na tvár.

Opaľovací krém na celé telo samozrejme funguje rovnako dobre aj na tvár. Jeho nevýhodou však môže byť zloženie. Celotelové opaľovacie krémy sú spravidla mastnejšie, a preto môžu zvyšovať riziko akné pre vašu pleť.

Aký opaľovací krém na tvár používať?

Ak máte mastnú, aknóznu alebo citlivú pleť, voľte minerálne a/alebo nekomedogénne prípravky. Opaľovacie krémy na tvár s minerálnymi filtrami bývajú ľuďmi s citlivou pokožkou lepšie prijímané.

Alebo jednoducho na bežný hydratačný krém naneste vrstvu opaľovacieho krému podľa vlastného výberu – len sa uistite, že ste nechali pokožku medzi jednotlivými produktmi vyschnúť. Medzi jednotlivými aplikáciami počkajte päť minút.

Opaľovacie krémy na tvár

Tento článok napísal