Muži: Ako správne na starostlivosť o vlasy?

Použitie šampónu je bežnou súčasťou hygieny. Rovnako automaticky by ho mal nasledovať aj kondicionér na vlasy pre mužov. Šampón totiž otvára kutikulu vlasu, tvoriacu šupinatú ochrannú vrstvu vlasu. Tú síce vyčistí, ale nechá ju otvorenú a bez výživy. O uzavretie a dodanie potrebných látok sa potom postará kondicionér.

Ako funguje kondicionér pre mužov?

Kondicionér pre mužov udržuje vlasy zdravé a vďaka tomu sa aj ľahšie upravujú. Navyše lepšie udržia aj stylingové prípravky, ako sú gély a laky na vlasy. Kondicionér vďaka dodanej starostlivosti pomáha predísť poškodeniu vlasov.

Kondicionér na vlasy býva spájaný so ženskými produktmi pre krásne žiarivé a hladké vlasy a to často nie je to, čo by muži riešili. V skutočnosti je dôležitým krokom pre zdravé vlasy, ktoré sa dajú jednoducho upraviť. Pre mužské vlasy je tiež podstatný a mal by sa používať nielen pri dlhých vlasoch.

TOP Kondicionéry pro muže

Ako pánsky kondicionér správne používať?

Používanie kondicionéra prináša výhody všetkým typom mužských vlasov. Len muži s tými najkratšími vlasmi kondicionér nepotrebujú, pretože vlasy do pár centimetrov dĺžky zvláda chrániť maz z pokožky hlavy. Pánsky kondicionér je potrebné naniesť ihneď po vymytí šampónu.

Najjednoduchší spôsob použitia pre kratšie mužské vlasy je naniesť trochu na bruška prstov a tými ich vmasírovať do vlasov. Dôležité je vyhnúť sa pokožke hlavy, ktorú by naopak mohol upchať a tá by sa mastila. Najlepšie je začať asi 2 centimetre od korienkov a naniesť kondicionér až ku končekom.

Pokiaľ u kratších vlasov chcete mať istotu, že sa vyhnete naneseniu na pokožku, môžete použiť hrebeň. Na ten dajte trochu kondicionéra a vlasy rozčešte. Kondicionér nechajte chvíľu pôsobiť a potom ho dôkladne vypláchnite.

Aké zloženie má mať kondicionér pre mužov?

Zloženie by malo byť tým najdôležitejším, čo rozhodne o voľbe kondicionéra na vlasy pre mužov. Medzi ženskými a mužskými vlasmi rozdiel nie je, produkty označené pre mužov sa tak líšia iba vôňou. Vyberať by ste preto mali len podľa typu vlasov.

Každý typ vlasov má totiž iné potreby. Vlnité a kučeravé vlasy vyžadujú extra výživu, suché vlasy bohatú hydratáciu a jemné vlasy ľahšiu štruktúru kondicionéra. Pretože sú vlasy zaťažované prostredím, nie je nutné na to pridávať nadbytočnú chémiu. Kondicionér by tak mal obsahovať významný podiel prírodných látok. Tie u nás v Repekum zistíte podľa prírodnosti. Teda počtu čisto prírodných látok v prípravku.

V kondicionéroch pre mužov preto odporúčame prírodné ošetrujúce látky, medzi ktoré patria prírodné oleje ako kokosový, jojobový, olivový alebo avokádový. Naopak je dobré sa vyhnúť zbytočnej chémii, ako sú sulfáty, parabény a silikóny.

Tento článok napísal