Kofeínový šampón: Prečo si ho vybrať?

Kofeínový šampón využíva organickú aktívnu zložku kávy, preukázateľne stimuluje vlasové folikuly na produkciu zdravého rastu vlasov a dokáže tiež preniknúť do pokožky hlavy, čo umožňuje vlasom lesk. Kofeínový šampón tak výrazne zlepšuje kvalitu našich vlasov, zabraňuje ich vypadávaniu a pomáha zvýrazniť ich farbu.

Ako kofeínový šampón funguje?

Výskum vykonaný nemeckými odborníkmi preukázal, že používanie šampónu, ktorý obsahuje kofeín alebo výťažky z kávových zŕn, stimuluje rast vlasov.

Kofeín sa vstrebáva aj po opláchnutí kofeínového šampónu. Účinná látka rýchlo prechádza vlasovou stonkou a dostáva sa priamo do vlasových folikulov. Pokiaľ sa šampón ponechá na vlasoch dlhšiu dobu, kofeín prenikne aj do pokožky hlavy.

Aké benefity má kofeínový šampón?

  • potláča hormón DHT, ktorý spôsobuje vypadávanie vlasov
  • stimuluje rast vlasov
  • podporuje predlžovanie vlasového stvolu

TOP Kofeínové šampóny

Je bezpečné používať kofeínový šampón každý deň?

Šampóny s kofeínom je možné bezpečne používať každý deň, ak je to vaša frekvencia umývania vlasov. Dôkladne si však rozmyslite, či naozaj potrebujete tak intenzívne používanie šampónu.

Má kofeínový šampón nežiaduce vedľajšie účinky?

Rovnako ako u ostatných typov šampónu, tak aj u tohto kofeínového sa môžu objaviť nežiaduce vedľajšie účinky. Ak sa niektorý z týchto vedľajších účinkov u vás objaví, odporúčame skúsiť iný typ šampónu. Ide o:

  • podráždenie pokožky hlavy
  • zmenu farby vlasov

Čo je kofeín?

Kofeín je organická chemická zlúčenina, ktorá sa nachádza v mnohých rastlinách a môže byť tiež vyrobená synteticky. Ide o biely prášok bez zápachu a horkej chuti. Medzi najčastejšie zdroje kofeínu patrí káva, čaj (najmä zelený čaj), listy cezmíny (yerba maté) či semená guarany.

TOP Kofeínové šampóny

Tento článok napísal