Deodorant: Ako sa používa správne?

Úlohou deodorantu je zabrániť vášmu potu, aby zapáchal. Správne použitie deodorantu je dôležité nielen pre jeho účinnosť, ale taktiež pre ochranu kože a minimalizáciu nežiaducich účinkov. V tomto článku vám poskytneme užitočné tipy, ako správne používať deodorant, aby vám pomohol cítiť sa sviežo a príjemne každý deň.

Ako sa deodorant správne používa?

Naneste dezodorant predpísaným spôsobom do vami vybraného miesta a chvíľu vyčkajte az dezodorant uschne. Predídete tak zotretiu ochrannej vrstvy oblečením a vyhnete sa jeho zašpineniu. Ďalej platí, že by ste nemali nanášať dezodorant na čerstvo oholené podpazušie. Koža je podráždená a nie je dobré ju zaťažovať ďalšími prípravkami. Dezodoranty sa používajú predovšetkým v podpazuší, ale aj v slabinách, na nohách či na intímnych partiách.

TOP Deodoranty

Ako často deodorant používať?

Účinok deodorantu je krátkodobý, preto ho v prípade potreby môžete použiť niekoľkokrát počas dňa. Intenzita použitia deodorantu závisí od toho, ako veľmi sa potíte a tiež od samotného produktu. Nájdite si tak svoj obľúbený deodorant a pri ňom si otestujte jeho funkčnosť na vašom tele.

Všeobecne sa odporúča používať deodorant minimálne raz denne, pokiaľ budete v ten deň v spoločnosti ostatných ľudí a nechcete ich obťažovať vašim telesným zápachom.

Má zmysel používať deodorant na noc?

Všeobecne sa neodporúča používať deodorant na noc. Intenzita potenia je počas noci spravidla významne nižšia ako počas dňa. Počas noci je lepšie nechať pokožku v podpazuší odpočinúť, pretože akokoľvek sú deodoranty spravidla nezávadné, tak všetkého veľmi škodia. Občasné používanie deodorantu pred spaním však nie je škodlivé.

TOP Deodoranty

Dôveryhodné zdroje:

  1. BBC: How does dezodorant works
  2. Zdravie: The No BS Guide to Homemade Dezodorants
  3. Healthline: How Does Crystal Dezodorant Work and Does It Have Any Side Effects?

Tento článok napísal