Čistenie pleti: Čo môžete použiť?

Existuje mnoho rôznych prípravkov, ktoré môžete použiť na čistenie pleti. My vám ich predstavíme a vy si môžete vybrať podľa svojich preferencií.

Čistiaci balzam na tvár

Čistiaci balzam sa aplikuje na navlhčenú pokožku a jemne sa vmasíruje do pleti kruhovými pohybmi. Po aplikácii sa balzam opláchne teplou vodou. Čistiaci balzam obsahuje väčšinou prírodné zložky, ako sú rastlinné oleje alebo maslo, ktoré pomáhajú vyčistiť pokožku a udržať ju vláčnu a hydratovanú.

TOP Čistiace balzamy na tvár

Čistiaci gél na tvár

Čistiaci gél na tvár je produkt na báze vody. Má ľahšiu konzistenciu ako mydlo, a preto je vhodný na citlivú pokožku. Väčšinou má však vyššie pH. Čistiaci gél na tvár sa aplikuje na navlhčenú pleť a potom sa zmýva.

TOP Čistiaci gel na tvár

Čistiaci olej na pleť

Čistiaci olej na pleť väčšinou čistí viac do hĺbky. Je vhodným prípravkom na odlíčenie vodeodolného make-upu. Využiť môžete jednodruhové oleje ich zmesi. Čistiaci olej na pleť je vhodný skôr na suchú pleť. Aplikuje sa na navlhčenú pleť a potom sa umýva teplou vodou.

TOP Čistiace oleje na pleť

Čistiaca pena na tvár

Čistiaca pena na tvár sa aplikuje na navlhčenú pokožku a má jemnú konzistenciu. Po aplikácii sa z pokožky zmýva. Pozornosť je potrebné venovať látkam, ktoré penu vytvárajú.

TOP Čistiaca pena na tvár

Čistiaca pleťová voda

Čistiaca pleťová voda odstraňuje zvyšky nečistôt a aplikuje sa po čistení pleti. Súčasne pripravuje pokožku na nanesenie ďalších kozmetických prípravkov. Venujte pozornosť obsahu alkoholu, ten totiž pokožku vysušuje.

TOP Čistiace pleťové vody

Čistiace pleťové mlieko

Čistiace pleťové mlieko sa hodí predovšetkým na citlivú alebo suchú pleť. Môže obsahovať upokojujúce, ošetrujúce a hydratačné ingrediencie. Má podobné zloženie ako čistiaca emulzia, obsahuje teda oleje a vodu.

TOP Čistiace pleťové mlieka

Mydlo na tvár

Mydlo na tvár je často spájané s vysušovaním pleti. Pokiaľ však vhodne vyberáte, tak k tomu vôbec nemusí nastať. Mydlo na tvár vám spravidla dlho vydrží, pretože obsahuje iba tuhé zložky.

TOP Mydlá na tvár

Tento článok napísal