Ako správne umývať kučeravé vlasy?

Kučeravé vlasy vyzerajú nádherne, len pokiaľ sa im dostáva všetko potrebné.

Pomôžeme vám porozumieť potrebám vašich vlasov aj s výberom toho správneho kondicionéra a šampónu.

Aký je postup správneho umývania kučeravých vlasov

Prečítajte si naše najlepšie tipy na umývanie kučeravých a vlnitých vlasov.

  1. Skontrolujte si teplotu vody

Horúca voda môže vlasy zbytočne vysušovať. Aj keď rozumieme pocitu, že horúca voda na vaše vlasy môže byť veľmi príjemná, tak horúca voda môže vaše vlasy zbaviť esenciálnych olejov. Namiesto toho umývajte vlasy vlažnou vodou alebo vodou izbovej teploty a nakoniec ich opláchnite studenou vodou.

  1. Správne dávkovanie

Nemali by ste na svoje vlasy len tak vytlačiť veľké množstvo prípravku a dúfať, že to bude najlepšie. Šampón si nalejte do dlaní, nie priamo na vlasy. Tým zaistíte, že nanesiete správne množstvo a nepreženiete to. Je lepšie začať s menšou dávkou prípravku (mala by stačiť dávka o veľkosti golfovej loptičky) av prípade potreby pridať ďalšie.

  1. Vmasírovanie šampónu do pokožky

Začnite vmasírovaním šampónu do korienkov. Chcete, aby sa väčšina prípravku sústredila na pokožku hlavy, pretože tam sa obvykle usadzuje väčšina nánosov, nečistôt a oleja. Prípravok roztierajte po pokožke hlavy pohybom vpred a vzad, nie dookola – to by vaše kadere zamotalo a neskôr by sa horšie rozčesávali.

  1. Správne oplachovanie šampónu

Pri oplachovaní vlasy masírujte. Akonáhle šampón prenikne až ku končekom, je čas vlasy opláchnuť. Spôsob, akým to urobíte, je rovnako dôležitý ako spôsob nanášania a roztierania šampónu. Trite rukami od korienkov ku končekom, zatiaľ čo voda preteká vlasy. Tým zaistíte, že sa z vlasov dostane všetok šampón a vlasy budú čisté pre kondicionér.

  1. Prichádza čas kondicionéra

Dobre naniesť kondicionér na vlnité a kučeravé vlasy je veľmi dôležité. Štruktúra vlasov totiž komplikuje to, aby sa produkt dostal rovnomerne ku všetkým vlasom. Pomocou rúk jemne votrite kondicionér do dĺžok vlasov až po končeky a potom ich opatrne rozčešte prstami.

Nedávajte si kondicionér na kučeravé vlasy ku korienkom, pretože tie majú dostatok mazu priamo z pokožky hlavy. Naopak také zaťažovanie môže viesť k mastným vlasom pri hlave a celkovo vlasom bez života. Ak máte pocit, že vaše vlasy potrebujú kondicionér aj tesne pri korienkoch, pretože sú aj tam veľmi suché, použite kondicionér s ľahkou štruktúrou. Ide o typ kondicionérov bezoplachových, ktoré sa dajú na vlasy nastriekať.

  1. Vysušenie vlasov

Nechcete nechať vlasy mokré? Chápeme to. Pokiaľ sa potrebujete zbaviť prebytočnej vlhkosti, tak môžete skúsiť mäkké bavlnené tričko a potom dosušiť vlasy uterákom. Ak sa ponáhľate, môžete vytiahnuť fén, ale naozaj len keď musíte.

Ako často umývať kučeravé vlasy a vlnité vlasy?

To záleží na type vašich kučier a vĺn. Voľné a klasické kučery môžete umývať dvakrát až štyrikrát týždenne. Kučeravé typy kaderí sa môžu umývať raz týždenne.

Preto odporúčame jednoduché pravidlo. Ak máte pocit, že sú vaše kadere suché, skúste ich umývať menej často a postupne nájdete správnu frekvenciu umývania vašich kučeravých vlasov.

Rozhodne neodporúčame každodenné umývanie. To môže z kučier odstrániť ich prirodzené oleje a sťažiť udržanie vlhkosti.

Vyššie uvedené však platí pre umývanie šampónom a kondicionérom. Pokiaľ denne cvičíte, tak oplachovanie vašich vlasov vodou je najlepší spôsob, ako sa zbaviť zaschnutého potu.

Čo by mal váš šampón a kondicionér obsahovať?

Ako sme si ukázali vyššie, kučeravé a vlnité vlasy majú prospech zo starostlivosti, ktorá im dodá extra vlhkosť a výživu

Pre krásne a zdravé vlasy sú dôležité vitamíny. Tento typ vlasov má najviac z vitamínov skupiny B, konkrétne B5 zaisťujúce lesk a hydratáciu. Na hydratáciu sú kľúčové aj prírodné oleje, ako olivový, avokádový alebo jojobový. Výborný je kokosový olej, ktorý výrazne obmedzuje krepatenie vlasov a pri dlhodobom používaní vie vlasom navrátiť vlhkosť.

Práve na to sa v Repekum zameriavame pri vyberaní podľa dátovej analýzy. Nezohľadňujeme reklamné kampane výrobcov, ale zaoberáme sa skutočným zložením výrobkov. Pre krehké kučeravé a vlnité vlasy vylučujeme škodlivé chemikálie a volíme kondicionéry s ošetrujúcimi látkami, ako sú prírodné oleje.

Pretože sú kučeravé a vlnité vlasy všeobecne náchylnejšie na poškodenie, odporúčame šampóny a kondicionéry s prírodným zložením.

TOP Šampóny na kučeravé vlasy

Ako pomáha kučeravým vlasom špeciálny kondicionér?

Kvôli štruktúre kučeravých a vlnitých vlasov je teda jasné, že si len so šampónom nevystačí. Umývanie šampónom je náročné pre všetky typy vlasov, pretože otvorí vlasové vlákno ao uzavretie sa musí postarať kondicionér. V prípade kučeravých a vlnitých vlasov je špeciálny kondicionér nutnosťou.

Kondicionér na kučeravé vlasy funguje ako hydratačný prostriedok, ktorý obsahuje kombináciu prospešných olejov, zvláčňujúcich a ošetrujúcich látok, minerálov, proteínov a dodáva vlasom potrebnú vlhkosť. Zároveň bráni jej odbúravaniu spôsobenú šampónom a ďalšími stylingovými produktmi.

TOP Kondicionéry na kučeravé vlasy

Prečo vyžadujú kučeravé vlasy zvláštnu starostlivosť?

Kučeravé a vlnité vlasy sú iné už na pohľad, čo je dané ich štruktúrou. Tú ovplyvňuje tvar vlasových folikul. Ide o vlasový vačok, z ktorého vlasy vyrastajú. V prípade kučeravých a vlnitých vlasov má asymetrický tvar, ktorý môže za samotný vzhľad vlasov.

Kvôli nerovnému tvaru prameňov majú vlnité a kučeravé vlasy tendenciu byť oveľa suchšie ako rovné vlasy. Dôvodom je, že prirodzený maz pokožky hlavy nemôže stekať po celej dĺžke vlasu a rovnomerne rozvádzať vlhkosť. Vlasy sú potom suché a krehké. Vyžadujú preto ošetrujúce produkty, ktoré majú silne hydratačné a regeneračné zloženie.

Tento článok napísal