Ako sa správne starať o zrelú pleť?

Nevieme, ako zastaviť čas, ale môžeme vám pomôcť oklamať kamery a zrkadlá, aby ste si mysleli, že ste mladší, pretože pokiaľ sa staráte o svoju pleť správne, tak môžete dodať vašej pleti atraktívny vzhľad v každom veku.

Pokiaľ máte už zrelú pleť, je dôležité mať prehľad o tom, čo jej prospieva a čo naopak ubližuje. Tu je návod, ako sa správne starať o zrelú pleť.

Pravidelné čistenie

Nezáleží na tom, aká stará je vaša pleť, je dôležité ju čistiť každý deň. Dôležité je, aby ste používali správny produkt na čistenie, ktorý bude zodpovedať potrebám vašej pleti. Odporúča sa používať ľahké produkty, ktoré nie sú agresívne.

Čištěnie zrelé pleti

Používajte hydratačné krémy

Pri staraní sa o zrelú pleť je veľmi dôležité používať hydratačné krémy, pretože pleť môže byť suchá. S vekom totiž ubúda kožného mazu. To síce znamená menšiu pravdepodobnosť vzniku akné, ale aj ľahšie vysušovanie pleti. Jednou z hlavných príčin vzniku jemných vrások je nedostatočná hydratácia pleti. Hydratačný krém by mal byť aplikovaný po každom čistení.

Hydratačné krémy na tvár

Používajte krém na opaľovanie

Je dôležité, aby ste používali opaľovací krém, najmä ak trávite veľa času vonku. Odporúča sa používať krém s SPF 30 alebo vyšším faktorom, aby ste chránili pleť pred poškodením spôsobeným slnečným žiarením.

Slnko je zodpovedné za skutočne veľa viditeľných známok starnutia vašej pleti. Slnečné UV lúče totiž rozkladajú kolagén a spôsobujú abnormality v elastíne, čo vedie k stenčeniu kože a tvorbe vrások.

Vyhnite sa dráždivým produktom

Je dôležité sa vyhnúť produktom, ktoré môžu dráždiť pokožku. Pre niekoho to môžu byť produkty s alkoholom alebo produkty s parfumáciou. Pokiaľ vám niektorý z produktov na pleť nesedí,snažte sa nájsť príčinu v ich zložení.

Dôveryhodné zdroje

Healthline: 6 Anti-Aging Tips That’ll Transform Your Beauty Routine

Tento článok napísal