Ako sa správne starať o suché vlasy?

Ako správne hydratovať vlasy?

Ako vybrať najlepší hydratačný šampón na suché vlasy?

Práve takými otázkami sa najskôr zaoberáte, ak vás trápia suché vlasy. V Repekum vám na ne odpovieme. Suché vlasy totiž potrebujú trvalú a pravidelnú starostlivosť. Spoločne zistíme príčiny problémov s dehydratáciou vlasov a najlepší spôsob, ako im dopriať dostatok živín.

Ide úspešne bojovať so suchými vlasmi?

Akonáhle správne určíte príčinu vašich suchých vlasov, môžete sa venovať ich obnove pomocou vhodnej starostlivosti. K suchým vlasom by ste mali pristupovať čo najcitlivejšie, takže je dobré sa vyhnúť nadbytočnej chémii vrátane farbenia a zvážiť nutnosť zakaždým fúkať vlasy fénom. Myslite aj na to, že je lepšie oplachovať vlasy skôr studenejšou vodou.

Pokiaľ je pre vás fén nevyhnutným pomocníkom na sušenie vlasov, tak rozhodne odporúčame investovať do fénu, ktorý disponuje pokročilou reguláciou teploty, vrátane možností studeného vzduchu. Rozhodne si dôkladne prejdite tie najlepšie fény na vlasy z porovnávacích testov.

Hydratáciu vlasov môžeme podporiť aj zvýšením príjmu tekutín, zdravými tukmi a všeobecne vyváženým jedálničkom. A ak je vaša hriva naozaj viditeľne poškodená, je na čase zaradiť do starostlivosti aj šampón na suché vlasy alebo šampón na suchú pokožku a ďalšie vyživujúce prípravky.

Prípravky starostlivosti je potrebné vyberať s ohľadom na stav vlasov, všetky by preto mali byť zamerané na suché vlasy. Šampón a kondicionér by ste mali vyberať spolu tak, aby sa pôsobiace látky vzájomne podporovali (najjednoduchšie je zvoliť výrobky z jedného radu). 

Ak je pokožka hlavy mastná a konce vlasov suché, čo je častý problém, musíte ale zvoliť šampón na mastnú pokožku a hydratáciu vlasov zaistiť pomocou kondicionéra.

Ako pomáha šampón na suché vlasy?

Neoddeliteľnou súčasťou správnej starostlivosti o korunu krásy je aj vlasová kozmetika. Pokiaľ vás trápi dehydratácia a unavený vzhľad, výborným pomocníkom sa môže šampón na suché vlasy. Jeho zloženie je navrhnuté tak, že účinne obnovuje vlasové vlákno a jeho prirodzenú štruktúru. Vyživujúce látky v takom prípravku doprajú regeneráciu všetkým bunkám vo vlasovej kôre, ktorých navrátená pružnosť a sila sa odrazia na celkovom vzhľade kaderí.

Na prirodzený a zdravý vzhľad vlasov je dôležité predovšetkým dôkladné umývanie. Nebojte sa šampón na suché vlasy aplikovať napríklad aj dvakrát. Budete mať istotu, že vaša hriva je hĺbkovo vyčistená a zbavená prebytočného mazu, ktorý sa na oslnivom lesku rozhodne nepodieľa.

Okrem šampónu je vhodné do bežnej starostlivosti o suché vlasy zaradiť aj kondicionér alebo vyživujúcu masku pre ešte intenzívnejšiu hydratáciu.

TOP Šampóny na suché vlasy

Ako pomáha kondicionér na suché vlasy?

Použitie kondicionéra je tak kľúčovým krokom, pretože zatiaľ čo šampón vlasy umyje, otvorí pritom vlasovú kutikulu. Kondicionér vlas uzatvára a dodáva potrebnú vlhkosť a živiny. Na rozdiel od šampónu sa nanáša len do dĺžok vlasov (nepatrí na pokožku hlavy).

Naneste menšie množstvo do dĺžok vlasov tak, že ho do vlasov jemne votrite. Aby správne pôsobil, je potrebné ho vo vlasoch nechať niekoľko minút. Dôležité je kondicionér dôkladne vypláchnuť. Ponechanie zvyškov vo vlasoch je ku škode, vlasy môžu byť zľahnuté, matné a pôsobiť ako mastné a neumyté.

TOP Kondicionéry na suché vlasy

Prečo máme suché vlasy?

Suché vlasy nie sú nijako neobvyklým problémom a trápia veľkú časť populácie. S týmito problémami sa bežne stretávame najmä po letnej dovolenke, kedy našu hrivu neustále vystavujeme slnečnej žiare, alebo v zime, kedy ju naopak spaľuje mráz. Pokiaľ ale okrem týchto sezónnych výkyvov začnete pociťovať hrubosť vlasov častejšie, a okrem toho treba aj suchú pokožku na hlave, ktorá spôsobuje nepríjemné svrbenie, je na čase zamyslieť sa nad príčinou.

Suché vlasy môže spôsobiť niekoľko príčin. Hoci vhodne zvolený kondicionér na suché vlasy urobí veľa, najskôr by ste mali odhaliť práve dôvod suchých vlasov. Najčastejšie príčiny vznikajú už pri umývaní vlasov. Príliš časté umývanie pokožku hlavy zbavuje prirodzeného mazu a tiež veľmi horúca voda vlasom nesvedčí. Ani vynechanie masáže hlavy nie je dobré, pretože podporuje krvnú cirkuláciu a potrebnú produkciu mazu.

Časté česanie môže narušiť pokožku na hlave, čo má priamy vplyv aj na kondíciu vlasov. Je preto potrebná opatrnosť a používať kvalitné kefy a hrebene, ideálne z prírodných materiálov. 

Vlasy by ste tiež nemali upravovať pomocou tepelných kulmofénov bez náležitej ochrany, inak ich môžete poškodiť aj vysušiť. Rovnako nevhodný výber stylingových prípravkov, ako je suchý šampón a silný lak, negatívne pôsobí na náchylné vlasy. Vlasy tiež môžu mať sklon k tomu byť suché aj z genetických dôvodov alebo vplyvov prostredia, čo poznáte aj podľa vyššej poréznosti.

Tento článok napísal