Ako sa správne starať o citlivú pleť?

Citlivá pleť môže byť náročná na starostlivosť, ale s niekoľkými jednoduchými krokmi môžete udržať pleť zdravú a peknú. Nasledujúce tipy vám pomôžu vytvoriť účinný režim starostlivosti o citlivú pleť.

Pravidelne čistite pleť

Ideálny čistiaci prostriedok na citlivú tvár je taký, ktorý udržuje prirodzenú vlhkosť pleti, odstraňuje nečistoty, prípadne make-up, prebytočnú mastnotu a zároveň pleť nevysušuje. Zároveň to však s čistením tváre nepreháňajte, pretože časté čistenie môže viesť k vysušeniu a podráždeniu. Čistenie tváre raz ráno a raz večer by malo bohato stačiť. Snažte sa používať jemné produkty, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre citlivú pleť.

Produkty na čistenie citlivej pleti

Udržujte pleť hydratovanú

Okrem toho, že hydratačné krémy pomáhajú pleť zjemniť a vyhladiť, môžu tiež obnoviť prirodzenú hydratačnú bariéru pleti. Hľadajte jemný hydratačný krém pre citlivú pleť, ktorý neobsahuje zbytočné (a potenciálne dráždivé) zložky, ako je parfumácia.

Hydratačné krémy na citlivú pleť

Chráňte pleť pred slnkom

Bolo preukázané, že pravidelné používanie opaľovacieho krému na tvár citlivej pokožke aktívne pomáha. Vyberte si denný hydratačný krém s ochranným faktorom SPF, aby ste znížili pravdepodobnosť akútneho vystavenia UV žiareniu, ktoré by mohlo ovplyvniť celkové zdravie vašej pokožky (aj keď ste v interiéri).

Opaľovacie krémy na tvár

Vyhnite sa nešetrnému peelingu

Pravidelný peeling pomáha hĺbkovo čistiť pleť, odstraňovať z nej dráždivé látky, nečistoty a škodliviny, takže je to dobrý postup. Exfoliácia má navyše tú výhodu, že odstraňuje odumreté kožné bunky a podporuje obnovu pokožky, takže pleť vyzerá zdravšie. Nie všetky peelingy na tvár sú však rovnaké. Keď hľadáte exfoliačný prípravok, uistite sa, že používate taký, ktorý je špeciálne určený pre citlivú pleť.

Peeling na citlivou pleť

Vyhnite sa negatívnym vplyvom

Snažte sa obmedzovať napríklad stres. Stres môže spôsobiť zhoršenie citlivej pleti. Snažte sa tak relaxovať a nájsť si čas na seba.Senzitívna pokožka je podľa definície negatívnej reakcie pokožky na určité spúšťače. Ďalej venujte pozornosť tomu, čo by mohlo spôsobiť zhoršenie vašej citlivej pokožky. Môže to byť nový parfém, určité zložky (parfumácia, alkohol) alebo napríklad nevhodne zvolený make-up. Pochopenie toho, čo zhoršuje vašu citlivú pleť, vám pomôže ju ľahšie zvládnuť.

Dôveryhodné zdroje:

Cetaphil: 5 Tips for Taking Care of Sensitive Skin

Tento článok napísal