Ako sa správne starať o aknóznu pleť?

Akné sa môže objaviť na pokožke v akomkoľvek veku. Sú to zápalové vyrážky, ktoré môžu byť veľmi bolestivé a nepríjemné. Správna starostlivosť o aknóznu pleť je kľúčová pre zníženie zápalu, udržanie pokožky zdravej a minimalizáciu rizika vzniku jaziev. V tomto článku sa dozviete, ako sa správne starať o aknóznu pleť a ako vybrať tú správnu kozmetiku.

Čistite pleť dvakrát denne

Čistenie pokožky je veľmi dôležité, ak trpíte akné. Používajte jemný čistiaci prostriedok, a ak trpíte na vysušovania pokožky, tak si vyberte čistiaci prípravok neobsahujúci alkohola zbytočne nevysušuje pokožku. Odporúča sa používať čistiaci prostriedok ráno a večer.

Čistenie aknóznej pleti

Používajte tonikum

Použitie toniku po čistení aknóznej plete pomáha vyrovnať pH pokožky a zabraňuje nadmernej produkcii mazu. Tonikum by malo byť opäť jemné a zbytočne nevysušovať pokožku.

Pleťové tonikum na aknóznu pleť

Hydratujte pleť

Používanie hydratačného krému je veľmi dôležité pre udržanie pokožky zdravej. Pokiaľ použijete krém, ktorý nevyhovuje vašej pokožke, môže spôsobiť ďalšie zápalové vyrážky. Preto je dôležité vybrať si krém, ktorý je vhodný na vašu pokožku.

Pleťový krém na aknóznu pleť

Používajte peeling na tvár

Čistenie pleti môže odstrániť prebytočný maz a nečistoty z vašej pokožky, ale je potrebné sa tiež zbaviť odumretých kožných buniek, a to čo najšetrnejšie.Používajtepeeling na tvár raz týždenne, aby nedochádzalo k poškodeniu pokožky.

Peeling na tvár

Chráňte pleť pred slnkom

Slnečné žiarenie môže spôsobiť ďalšie zápalové vyrážky. Používajte dostatočný ochranný faktor, aby sa pokožka chránila pred slnečným žiarením.

Bolo preukázané, že pravidelné používanie opaľovacieho krému na tvár pokožke aktívne pomáha. Vyberte si denný hydratačný krém s ochranným faktorom SPF, aby ste znížili pravdepodobnosť akútneho vystavenia UV žiareniu, ktoré by mohlo ovplyvniť celkové zdravie vašej pokožky (aj keď ste v interiéri).

Ako vybrať tú správnu kozmetiku

Pri výbere kozmetiky na starostlivosť o aknóznu pleť je dôležité vybrať si produkty, ktoré nebudú obsahovať silné chemické látky a alkohol, ktoré by mohli vysušovať pokožku a zhoršovať zápalové vyrážky. Vyberte si kozmetiku, ktorá je špeciálne navrhnutá pre aknóznu pleť a ktorá obsahuje prírodné ingrediencie.

Príčiny aknóznej pleti

Akné sa môže objaviť u každého, ale najčastejšie sa vyskytuje u adolescentov. Je to spôsobené nadmernou produkciou mazu v mazových žľazách, ktoré sú umiestnené pod pokožkou. Pokiaľ sa maz hromadí pod pokožkou, vytvára sa zápalová vyrážka. Nadmerná produkcia mazu môže byť spôsobená hormonálnymi zmenami v tele, stresovými situáciami či zlou stravou.

Dôveryhodné zdroje:

Byrdie: The Complete Guide to Treating Acne-Prone Skin

Tento článok napísal