Ako sa prejavuje starnutie kože?

Možno vás to prekvapí, ale po kréme proti starnutiu môžete siahnuť pomerne skoro. Ruky sú totiž prvým miestom, kde sa starnutie prejavuje. Krém samozrejme pomôže aj pri pravidelnom používaní v staršom veku.

Prečo sa na rukách starnutia ukazuje ako prvé?

Zatiaľ čo akýmkoľvek prejavom starnutia na tvári alebo krku sa snažíme úzkostlivo prechádzať, rukám sa taká pozornosť nedostáva. Pritom sú prvé, na ktorých sa starnutie začína prejavovať. Koža je na nich totiž najzraniteľnejšia, a preto sa na nich hneď ukáže akýkoľvek problém. Má menej mazových žliaz ako koža na tvári.

Práve mazové žľazy sa produkciou mazu starajú o mastnú a vodeodolnú vrstvu, ktorá kožu chráni. Čím je menší, tým vyššia má koža sklon k vysušovaniu. Prvé známky starnutia prichádzajú už v 25 rokoch, kedy sa koža začína stenčovať a ubúdajú v nej kolagén a kyselina hyalurónová zodpovedné za pevnú, pružnú a hladkú pleť.

Starnutie rúk sa prejavuje tým, že sa začínajú tvoriť vrásky. Kvôli stenčeniu kože aj viac vystupujú žily, koža sa navyše rýchlejšie vysušuje a hrubne. Tiež sa objavujú tmavé pigmentové škvrny a oslabujú nechty.

Ako starnutiu rúk predchádzať?

Nepochybne je nutné si ruky chrániť vždy, keď ich nejako zaťažujeme. Teda pri akomkoľvek používaní chemikálií, v mrazoch alebo napríklad pri práci na záhrade by ste nemali zabúdať na rukavice. Hrubé drhnutie rúk, rovnako ako príliš horúca voda alebo slnečné lúče sú pre ruky tiež veľmi vyčerpávajúce. Hlavne v lete preto nezabúdajte používať opaľovací krém aj na ruky.

Dôležitá je nielen ochrana, ale aj náležitá starostlivosť. Pravidelné aplikovanie krému na ruky proti starnutiu nielen, že zvýši hydratáciu kože, ale pomáha predchádzať predčasnému starnutiu

Hydratovaná koža rúk je vďaka nemu pružnejšia a odolnejšia voči nepriaznivým vplyvom. Nikdy preto nie je príliš skoro začať s prevenciou proti starnutiu rúk. Pravidelné mazanie rúk (ráno aj večer a po každej záťaži) je tak veľmi dôležité. 

TOP Krémy na ruky

Tento článok napísal