Ako sa o seba správne starať – Návod pre mužov

V čom sa líšia mužská pokožka od tej ženskej?

Hovorí sa, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše. Ale aj napriek tomu, nakoľko sú tieto svety od seba odlišné, ich mnohé spája. Pravidelná očista tela neodmysliteľne patrí do každodennej rutiny oboch pohlaví. A to aj napriek všetkým zažité stereotypy o mužnosti, ktoré často popierajú základné hygienické návyky, a ktoré sú už dávno pasé. Platia v nich však rovnaké pravidlá ako pre dámy alebo napríklad pre deti?

V čom sú muži iní?

Rozdielnosťou medzi mužským a ženským pohlavím je celý rad. Pokiaľ pominieme tie v myslení, správaní alebo záľubách, najviac ich samozrejme je po fyzickej stránke. Budeme sa opakovať so spoločenskými stereotypmi, ale všeobecne platí, že páni sú vyššie, mohutnejšie a silnejšie. Za väčšinou odlišností stojí mužský hormón testosterón, Ktorý môže napríklad aj za to, že sa obvykle viac potia a stretávajú sa s väčším ochlpením po celom tele.

Jednoduchým očkom dokážeme aj rozpoznať mnoho rozdielov na koži. Tá u silnejšieho pohlavia je výrazne silnejšia, má širšie póry a trpí na nedostatok kolagénu, ktorý sa práve u žien stará o to, že ich pleť je krásne hebká a pružná.

Na čo najviac trpí pánska koža?

Muži sú síce prírodou ušetrení menštruácie a rôznych gynekologických ťažkostí, ktoré veľmi často prežívajú ženy, ale stretávajú sa s celým radom problémov, ktoré opäť vychádzajú z hormónov a ich pôsobenie v tele. Okrem intímnych partií sa najviac podpisujú práve na pokožke. Tú dokáže potrápiť najmä vyššia miera kožného mazu, S ktorým ide ruka v ruke potenie alebo nepríjemné čierne bodky.

A ak si páni nezakladajú na vizáži podľa vzoru Robinsona, pravidelne sa holí. Žiletka však pri častejšom používaní kožu zbytočne dráždi a je tak náchylnejšia k vyrážkam a ďalším problémom.

Ako sa o seba starať?

Mužské telo sa od toho ženského výrazne líši a teda vyžaduje odlišný prístup k starostlivosti, ktorú však mnoho pánov zbytočne zanedbáva. V súčasnej dobe sa už nemusíte hanbiť za to, že používate pleťové krémy alebo masky.

Ide iba o nájdenie rovnováhy medzi starostlivosťou a zachovaním mužnosti. Začať môžete napríklad pri pravidelnom umývaní tváre a holení s kvalitnou penou, ktorá bude šetrná k vašej pokožke. Rovnako nezabúdajte aj na dôkladnú očistu zvyšku tela, o ktorý sa o dobre postará kvalitný pánsky sprchový gél.

Prečo by mali muži používať pánsky deodorant?

Spoločenským štandardom je dnes neobťažovať svoje okolie svojim zápachom. Platí to ako pre mužov, tak aj pre ženy. Navyše muži sa všeobecne potia viac ako ženy, teda ich zápach môže byť intenzívnejšie. Pánsky deodorant dokáže tento zápach vhodne neutralizovať a prípadne ho prebiť mužnou vôňou. 

Pánský deodorant

Viete, čo sa páči ženám?

Žiarivý úsmev, široké ramená a prenikavý pohľad. Z toho sa ženám podlamujú kolená. Nezáleží na tom, či spĺňa všeobecné ideály krásy, ale na tom, ako dokáže svoju vizáž predať. Kľúčom k úspechu je dôsledná osobná hygiena – je dokázané, že svojej partnerke skrátka musíte voňať, rovnako ako ona vám. Nie je nič príťažlivejšie, než jemný odér sprchového gélu pre mužov, prelínajúci sa s nevtieravý parfémom, ktorý na dámy pôsobí doslova ako magnet.

Sprchový gél pre mužov

Dôveryhodné zdroje:

[1] Science Focus: Is there any chemical difference between women’s and men’s antiperspirant?

Tento článok napísal