Ako na intímnu hygienu?

Neoddeliteľnou súčasťou bežných hygienických návykov je aj pravidelná intímna hygiena. Tieto partie, práve pre ich chúlostivú povahu, vyžadujú mimoriadnu pozornosť. Pokiaľ túto časť tela zanedbávame či očisťujeme nesprávnym spôsobom, môžeme si zarobiť na veľmi pálčivé problémy. Prečítajte si, ako na správnu intímnu hygienu.

Aké sú hlavné zásady intímnej hygieny?

Aj v rámci starostlivosti o citlivú oblasť rozkroku je alfa omegou prevencia. Ide o časť tela výrazne náchylnejšiu k bolestivým zápalom, infekciám a ďalším problémom, ktoré môžu eskalovať aj do veľmi vážnych zdravotných problémov.

Okrem intenzívnej hygieny počas periódy, ktorú nežnému pohlaviu určite netreba zdôrazňovať, stačí dodržiavať niekoľko hlavných zásad. Skúste to vziať za opačný koniec a zamerať sa na spodnú bielizeň. To by malo byť dobre padnúce az priedušných materiálov, aby zabránilo nadmernému poteniu. Ďalej zvoľte správny sprchový gél na intímnu hygienu, ktorého úlohou je tu predovšetkým udržanie optimálne kyslého pH, toľko dôležitého pre rovnováhu prostredia genitálií.

TOP Prípravky na intímnu hygienu

Čo sú časté chyby pri intímnej hygiene?

Sprchovanie a hygienické návyky spojené s očistou tela sú prirodzenou súčasťou každodennej rutiny. Rovnako tak by sme sa pri kúpeli či sprche mali venovať intímnym partiám. Tie sú pri nesprávnej starostlivosti takmer ideálnom prostredí pre tvorbu nepríjemných zápalov, infekcií, alebo výtokov, ktoré dokážu potrápiť predovšetkým ženskú časť populácie.

Najviac neplech vzniká v dôsledku zlého smeru umývania – to by sme nikdy nemali vykonávať smerom od ritného otvoru ku genitaliam, inak si koledujeme o nepríjemnú infekciu z prenesených baktérií, ktoré sa hravo zvezú aj na umývacích hubách.

Dámy by si potom mali strážiť pravidelnú výmenu hygienických potrieb pri menštruácii, ktoré svojim vlhkým a teplým prostredím podporujú množenie mikroorganizmov, čo takmer nevyhnutne vedie k značným nepríjemnostiam a neskôr aj návšteve gynekológa.

TOP Prípravky na intímnu hygienu

Tento článok napísal