Ako efektívne na rast vlasov?

Je vôbec možné dĺžku vlasov ovplyvniť šampónom?

Riedke alebo príliš krátke vlasy dokážu potrápiť viac, než sa môže zdať. Jedným z možných riešení sú šampóny na rast vlasov, ktorých je na súčasnom trhu nepreberné množstvo.

Ako funguje šampón na rast vlasov?

Šampóny na rast vlasov majú také vlastnosti, vďaka ktorým dokážu zastaviť vypadávanie vlasov, podporiť ich rast, navyše im dodávajú živiny a prirodzený lesk.

A to bez kvalitného zloženia určite nepôjde. Šampóny na rast vlasov sa okrem iného skladajú z látok, ktoré pri pravidelnom používaní budú sústavne podporovať cirkuláciu krvi pod vlasovou pokožkou a proces obnovenia vlasového vlákna, ktorý je pre rast kľúčový.

TOP Šampóny na rast vlasov

Čím podporiť rast vlasov?

Správna výživa je dôležitou súčasťou zdravého rastu vlasov. Živá časť vlasu (korienok) totiž získava živiny z krvi. Rast vlasov podporí zdravá strava obsahujúca ovocie, zeleninu, obilniny a primerané množstvo tukov.

Medzi konkrétne potraviny, ktoré môžu podporiť zdravé vlasy, patria:

Ryby – obsahujú esenciálne omega-3 mastné kyseliny, bielkoviny, vitamín B-12 a železo, ktoré zabraňujú vysušovaniu pokožky hlavy a zabraňujú matnému vzhľadu vlasov.

Zelená zelenina – obsahuje veľké množstvo vitamínu A a C, ktoré pomáhajú udržiavať vlasy v dobrom stave.

Strukoviny – sú plné bielkovín, ktoré podporujú rast vlasov a pomáhajú predchádzať ich slabosti a lámavosti.

Biotín – nedostatok biotínu môže viesť k lámavosti vlasov alebo ich vypadávaniu. Celozrnné výrobky, pečeň, vaječný žĺtok, sójová múka a kvasnice obsahujú biotín.

Orechy – Sú dobrým zdrojom selénu, ktorý je dôležitý pre zdravú pokožku hlavy. Niektoré orechy obsahujú aj zinok. Ten pomáha vlasy vyživovať a zabraňujú ich vypadávaniu.

Aké je tajomstvo rastu vlasov?

Vlasy sú prirodzenou súčasťou ľudského tela ako jeden z pozostatkov ochlpenia, ktoré sme prevzali od našich predkov. Ich počet sa odvíja od niekoľkých rôznych faktorov, ako je rasa, vek, alebo naše genetické predpoklady. Všeobecne sa však udáva, že dospelý človek má na hlave v priemere až 100 000 vlasov.

Rovnako ako počet, aj rýchlosť rastu vlasov závisí od mnohých okolností. Denne každý vlas povyrastie o niekoľko desatín milimetra a vo výsledku za mesiac asi o 1 centimeter. Rozhodne teda nemá zmysel denne skúmať svoju hrivu pred zrkadlom – rozdiely sú zrejmé skôr z dlhodobého hľadiska.

Sú dlhé vlasy samozrejmosť alebo výsada?

Ak túžite po dlhých vlasoch, tak sa samozrejme ponúka úplne zabudnúť na strihanie. Tu cesta ale obvykle nevedie a bez pravidelného skracovania vás rozstrapkané končeky tak či tak dovedú ku kaderníkovi. Každé vlasy navyše majú svoju inú maximálnu dĺžku aj požiadavky na starostlivosť – a sme zase u tej genetiky.

Alfa-omegou tak je pravidelné strihanie a zdravý životný štýl. Svojmu cieľu môžete ísť naproti aj užívam rôzne doplnky strany alebo umývaním šampóny na rast vlasov.

Tento článok napísal