Ako efektívne na ovisnuté očné viečka?

Ovisnuté očné viečka nie sú nič pekné ani príjemné. Ovisnutá koža na očných viečkach totiž ovplyvňuje celkový vzhľad a môže pôsobiť aj problémy so zrakom. Vypnutá a svieža koža okolo očí dodáva mladistvý vzhľad a prináša príjemné pocity.

Čo pomáha na ovisnuté očné viečka?

Našťastie nemusíte len nečinne pozorovať, ako vaše očné okolie postupne ochabuje. Proti tomuto procesu môžete bojovať s pomocou krému na očné viečka. Ten pomáha stimulovať produkciu kolagénu, splasknúť opuchnuté oči ráno a dokonca môže vypnúť pokožku.

Aj samotné nanášanie krému na ovisnuté očné viečka môže prispieť k pozitívnemu efektu, pretože je príjemné a pôsobí tak proti stresu. Vďaka tomu sa uvoľníte, čo pocítite aj v oblasti okolo očí. Pre tú je odpočinok nesmierne dôležitý.

Čo spôsobuje ovisnuté očné viečka?

Na tvári máme kožu významne tenšiu ako na zvyšku tela a okolo očí je až desaťnásobne slabšia ako tá na tvári. Po dosiahnutí 25 rokov v nej začína ubúdať kolagén, stráca tak svoju prirodzenú pružnosť a príznaky starnutia na nej idú najlepšie vidieť.

Oči často žmúrime, žmurkáme a zapájame ich do celkovej mimiky tváre. Najviac pritom hýbeme práve hornými očnými viečkami. Stratou elasticity a neustálymzaťažovaním koža na horných viečkach ochabuje a môže sa na nich vytvoriť až kožný previs, ktorý vedie k zhoršenému videniu. Samozrejme pri takomto zhoršení treba svoj stav konzultovať s lekárom.

K ochabovaniu očných viečok neprispieva len starnutie a krehká koža okolo očí. Zaťažujú ich aj vonkajšie nepriaznivé podmienky, ako je slnečné žiarenie, silný vietor, mráz alebo smog. Okrem toho negatívne pôsobí aj fajčenie, umelé osvetlenie, stres a práca náročná na oči vrátane dlhého pozerania do monitora.

Kedy kvôli ovisnutým viečkam navštíviť lekára?

Ovisnuté očné viečka môžu v niektorých prípadoch signalizovať zdravotné problémy, napríklad problém s nervami, svalmi alebo mozgom (1).Človek by tak mal kvôli ovislým očným viečkam navštíviť lekára, ak:

  • sa mu oči neustále slzia
  • vidí rozmazane

Dôveryhodné zdroje:

Medical News Today: How can you treat a droopy eyelid, and what causes it?

Tento článok napísal