Ako efektívne na mastné vlasy?

Máte neustále mastné vlasy a trpí tým vaše sebavedomie?

Schovávate svoje vlasy pod čiapkou, protiví sa vám pohľad do zrkadla? 

Neviete, ako si vybrať vhodný šampón proti mastným vlasom?

Poradíme vám, ako sa zbaviť takej nepríjemnej mastnoty, aby ste sa nemuseli hanbiť, ukázať svoje vlasy svetu.

Čo spôsobuje príliš mastné vlasy?

Je prirodzené, že kožné žľazy vylučujú kožný maz, ktorý tvorí ochranný filter na pokožke, ktorý nás chráni pred patogénmi. Pod vplyvom rôznych faktorov však môže kožný maz začať znepríjemňovať život. Samozrejme, veľkú úlohu v tom zohráva genetika; ľudia s rovnými a jemnými vlasmi sú v nevýhode oproti ľuďom s kučeravými vlasmi, pretože kožný maz ľahšie steká po rovných vlasoch.

Mastnotu vo vlasoch ďalej zhoršuje nadmerné používanie stylingových prípravkov, ako sú laky na vlasy, časté umývanie, dotýkanie sa pokožky, napríklad prechádzanie prstami po vlasoch (čo mnohí ľudia robia neúmyselne), a hormonálne zmeny. Vplyv má aj prostredie, napríklad vlhké počasie alebo smog.

Ako sa správne starať o mastné vlasy?

Dávajte tiež pozor na príliš časté česanie, ktoré narúša pokožku a uvoľňuje maz. Pri fénovaní zvoľte najnižší stupeň, horúci vzduch pokožku vysušuje. Zaobstarajte si tak fén, ktorý umožňuje podrobné nastavenie teploty a stupeň intenzity.

Ak používate kondicionér, nanášajte ho len na končeky vlasov a vyhnite sa pokožke a korienkom.

Odporúča sa tiež vyvážiť frekvenciu umývania vlasov. Najčastejšie sa odporúča umývať si hlavu každý druhý deň, ale vlasy každého z nás sú jedinečné, preto je dôležité nájsť si svoj vlastný režim.

Keď si vyberiete správny šampón na mastné vlasy, nezabudnite si počas umývania dôkladne masírovať celú pokožku hlavy, aby ste odstránili všetok maz.

Ako funguje správny šampón proti mastným vlasom?

Dobrý šampón by mal vyrovnávať hladinu sekrécie kožného mazu bez toho, aby pritom poškodil vašu pokožku.

Správny šampón na mastné vlasy by mal taktiež chrániť vašu pokožku pred slnečným žiarením a zároveň ju udržiavať zdravú. 

Nepoužívajte šampóny, ktoré majú na štítku napísané hydratačné, uhladzujúce alebo pre kučeravé vlasy, tie majú tendenciu mastenia vlasov ešte zhoršovať. Šampón na mastné vlasy by mal mať v popise špecifikáciu pre mastné vlasy, na prejasnenie alebo objem. 

Ďalším dôležitým aspektom je rovnováha pH. Šampón na mastné vlasy by mal mať štítok, ktorý hovorí, že pH je dobre vyvážené pre pokožku a vlasy. Zvolíte ju zlú hladinu pH, nielen že zbavíte svoju pokožku prírodného filtra, ale taktiež zvýšite produkciu kožného mazu. Správny šampón by mal mať rozsah pH medzi 4,5 a 5,5.

TOP Šampóny na mastné vlasy

Tento článok napísal