Je bezpečné používať kokosový olej na opaľovanie?

Kokosový olej môže mnohými spôsobmi prospievať vašej pokožke, a preto sa stal obľúbenou zložkou mnohých kozmetických produktov. Ako je to ale s používaním kokosového oleja na opaľovanie? 

Je bezpečné používať kokosový olej na opaľovanie?

Aký má kokosový olej SPF faktor?

Podľa doterajších laboratórnych zistení má kokosový olej ochranný SPF faktor proti slnečnému žiareniu približne 8. 

Poskytuje kokosový olej ochranu pred UV žiarením?

Odhaduje sa, že kokosový olej blokuje iba asi 20 % slnečného UV žiarenia. To nestačí na ochranu pokožky pred slnečnými lúčmi UVA a UVB – ktoré môžu pokožku poškodiť.

Je kokosový olej vhodný na opaľovanie?

Na základe vyššie uvedených informácií znie odpoveď skôr nie. Pokiaľ trávite na slnku dlhší čas a na ochranu pokožky používate iba kokosový olej, tak vaša pokožka nebude mať potrebnú ochranu. Pokiaľ máte navyše svetlú pleť, tak bude kokosový olej pre vás ešte menej účinný.

Kokosový olej odporúčame používať iba na krátky pobyt na slnku, a to iba v prípade, že slniečko dobre znášate a nemáte tendenciu sa rýchlo spáliť.

Ako sa teda chrániť pred slnkom?

Na Repekum vykonávame hodnotenie a dátovú analýzu zloženia jednotlivých prípravkov na opaľovanie a vy si tak môžete vybrať ten pre vás najvhodnejší.

Najlepšie prípravky na opaľovanie

Čo to je kokosový olej?

Kokosový olej sa vyrába lisovaním čerstvého alebo sušeného kokosového mäsa (hmota z kokosových orechov). Kokosový olej obsahuje 100% tuku, z toho 80-90% nasýtených tukov. Vďaka tomu má za studena pevnú štruktúru. Kokosový olej neobsahuje žiadny cholesterol, žiadnu vlákninu a iba stopové množstvo vitamínov, minerálnych látok a rastlinných sterolov.

Dôveryhodné zdroje:

[1] Healthline: Coconut Oil for Tanning

[2] Harvard EDU: Coconut Oil

Tento článok napísal