POETIKO

Kozmetická značka POETIKO vyrába svoje produkty s konceptom vysokej účinnosti pri zachovaní čistého prírodného zloženia a rešpektu k životnému prostrediu. Snaží sa inšpirovať bohatou bylinkárskou tradíciou a dopĺňať ju o najnovšie biotechnologické poznatky zaisťujúce dlhodobé výsledky. POETIKO ako hlavné zložky využíva kvalitné oleje, bylinky a aktívne látky prevažne lokálneho pôvodu. Lokálna totiž predstavuje nielen ekologickejší variant, je tiež najprirodzenejší pre vašu pokožku. Namiesto vody používajú pleti prospešné hydroláty a vôňu dodávajú iba prírodnými esenciálnymi olejmi. To potvrdzuje držiteľstvo certifikátu Cosmos Natural alebo Cosmos Organic. Značka si zakladá na niekoľkých princípoch. Prvým z nich je starostlivý výber dodávateľov. Značka preferuje lokálnych dodávateľov, ale nikdy nie na úkor kvality alebo funkcie. Ďalej sa značka snaží o etické testovanie produktov. Všetky produkty najprv prejdú testovaním dobrovoľníkov z radov rodín a priateľov. Pokiaľ produkty prejdú ich prísnymi štandardmi, nastupuje ešte prísnejšie testovanie v Štátnom zdravotnom ústave či nezávislých laboratóriách, kde prebiehajú dôkladné záťažové testy a hodnotenie zdravotnej nezávadnosti. Pre POETIKO je dôležitá lokálna výroba v malých dávkach. Využívajú iba výrobné kapacity v Česku a na Slovensku. Časť výroby prebieha aj v chránených dielňach, ktoré pomáhajú nájsť pracovné uplatnenie pre osoby so zdravotným znevýhodnením. Ďalej značka vyznáva minimalizmus v obaloch a odpadoch. Pri obaloch nemyslí len na ich vlastnosti, funkciu a bezpečnosť, ale aj na stopu, ktorú na našej planéte zanechajú. Takže s nimi šetria a využívajú čo najviac recyklovaných alebo recyklovateľných materiálov. Preferujú sklenené obaly, ktoré po spotrebovaní obsahu nájdu široké uplatnenie, ale predovšetkým sú znovunaplniteľné. Značka bola založená kvartetom žien s podobným prepojením rôznych svetov. V tíme je vedkyňa, bylinkárka, umelkyňa či markeťačka. Skratka POETIKO vlastne znamená Pomalá ETIcká KOzmetika.

Naše hodnotenie kozmetiky

Skóre zdravie

Pomocou vedeckej databázy EWG vyhodnocujeme bezpečnosť látok v produkte voči ľudskému telu. Skóre zdravie reprezentuje relatívnu mieru bezpečnosti produktu.

Prírodnosť

Je pomer počtu čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte voči celkovému množstvu obsiahnutých látok. Zohľadňujeme tiež množstvo danej látky v produkte.