Lamazuna

Lamazuna je francúzska kozmetická značka, ktorá sa zameriava na ekologickú, udržateľnú a zároveň efektívnu starostlivosť o pleť. Všetky produkty sú vyrobené z prírodných a čistých ingrediencií, ktoré sú zdravé pre ľudské telo aj pre životné prostredie. Značka sa odlišuje svojim minimalistickým dizajnom a konceptom „zero waste“. V ponuke nájdete produkty, ktoré sú navrhnuté tak, aby minimalizovali odpad. Medzi tieto produkty patria napríklad koncentrované pracie gély, ktoré sa predávajú bez obalu, a obnoviteľné make-upové kefy. Lamazuna tiež ponúka rôzne produkty starostlivosti o telo, vrátane koncentrovaných mydiel, ktoré sú bez obalu a bez akýchkoľvek chemikálií. Všetky produkty sú testované dermatológmi a sú vyrobené bez testovania na zvieratách.

Naše hodnotenie kozmetiky

Skóre zdravie

Pomocou vedeckej databázy EWG vyhodnocujeme bezpečnosť látok v produkte voči ľudskému telu. Skóre zdravie reprezentuje relatívnu mieru bezpečnosti produktu.

Prírodnosť

Je pomer počtu čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte voči celkovému množstvu obsiahnutých látok. Zohľadňujeme tiež množstvo danej látky v produkte.