Ben & Anna

Ben a Anna je nemecká značka. Príbeh značky sa začal v Berlíne, kde si mladá dvojica Ben a Anna uvedomili, že už ďalej nechcú žiť v mestskej džungli a presťahovali sa na vidiek do Hesenka. Tam začali experimentovať so sódou bikarbónou a cennými esenciálnymi olejmi. Po niekoľkých pokusoch a množstve času a laborovaní uviedli na trh svoj prvý dezodorant. Značka si svoje meno a postavenie vybudovala práve na prírodných dezodorantoch. Ďalším krokom boli výrobky z oblasti dentálnej hygieny, konkrétne zubná pasta a zubný prášok v sklenených nádobkách na báze prírodných zložiek pre dlhotrvajúci prirodzený biely úsmev. Značka Ben & Anna sa rozhodla, že pôjde cestou 100% vegánskych produktov. Všetky ingrediencie sú tak vegánske a nie sú testované na zvieratách. Tiež obalový materiál je vyberaný s ohľadom na čo najmenší dopad na životné prostredie. Značka sa zaviazala maximálne obmedziť využívanie plastov, ktoré by mohli skončiť v oceánoch. Preto množstvo produktov značky nájdete v papierových obaloch. Produkty značky majú medzinárodnú ekologickú certifikáciu NaTrue potvrdzujúcu, že základom produktov značky sú ekologické a prírodné ingrediencie. Ďalej sú produkty registrované u certifikačnej autority Vegan Society. Označenie týmto logom potvrdzuje, že všetky zložky a ich deriváty sú bez živočíšnych prísad. Produkty značky obsahujú aj logo Cruelty Free Bunny, ktoré zaručuje, že naše výrobky a použité zložky nie sú testované na zvieratách.

Naše hodnotenie kozmetiky

Skóre zdravie

Pomocou vedeckej databázy EWG vyhodnocujeme bezpečnosť látok v produkte voči ľudskému telu. Skóre zdravie reprezentuje relatívnu mieru bezpečnosti produktu.

Prírodnosť

Je pomer počtu čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte voči celkovému množstvu obsiahnutých látok. Zohľadňujeme tiež množstvo danej látky v produkte.