Filters

 

Určenie
Vlastnosti
Značka
Účinok
  • There are no terms yet

Zobrazených 1–18 z 45 výsledkov

Ako si vybrať sprchový gél?

  1. Najprv si určite, akú máte pokožku (suchú, mastnú, citlivú,…)
  2. Potom sa vyhnite ingredienciám, ktoré nie sú pre vašu pokožku vhodné
  3. Zvoľte si vhodný aplikácie a konzistencie sprchového gélu
  4. Vyberte si sprchový gél z cenovej relácie, ktorá je pre vás prijateľná
  5. Vyberte si sprchový gél podľa skóre produktu na Repekum

Je vhodné používať sprchový gél na vlasy aj na telo?

Sprchový gél nájdete aj vo variantoch 2 v 1 (na vlasy aj na telo), ktoré sú veľmi obľúbené napríklad u mužov. Ako núdzovka pri cestovaní sú efektívnym variantom, ale neodporúčame používať pravidelne, pretože potreby našich vlasov a pokožky sa môžu dosť často líšiť.

Na aké látky si dať pozor v sprchovom géle?

Syntetická parfumácia

Syntetické parfumácie sú do sprchových gélov pridávané kvôli atraktívnej vôni. Syntetické parfumácie však môžu jedincom s citlivou pokožkou spôsobovať podraždenie. Odporúčame tak používať sprchové gély bez parfumácie. Pokiaľ však preferujete výrazné vône dosiahnuté parfumáciami, tak sa aspoň vyvarujte ich použitiu na intímnych partií.

Ako vybrať sprchový gél proti akné?

Chrbát ako riziková oblasť pre vznik akné si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť šetrnými prípravkami. Sprchový gél na akné, ktorého hlavnou úlohou je potlačenie nadmernej činnosti mazových žliaz, by predovšetkým nemal upchávať póry, mal by naopak pokožku hydratovať a vyčistiť ju od škodlivých látok.

Preto v takomto výrobku hľadáme kyselinu salicylovú, ktorá dokonale preniká do pórov a zbavuje ich nečistôt, a napríklad aj výťažky z pšeničných klíčkov s protizápalovými účinkami, ktoré sú pri boji s akné nedoceniteľné. Sprchový gél proti akné by tiež mal byť čo najviac prírodný, bez chemikálií, ktoré mazové žľazy ešte viac dráždia a zaničujú.

Ako Repekum hľadá najlepší sprchový gél?

Každý sprchový gél na našich stránkach prešiel dátovou analýzou zloženia, ktorá sleduje skóre zdravia a prírodnosť. Skóre zdravia reprezentuje mieru bezpečnosti produktu. Prírodnosť reprezentuje podiel čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte. Jednotlivé produkty taktiež priebežne testujeme naším tímom expertov, čím vznikajú overené recenzie. V prípade, že produkt nebol zatiaľ recenzovaný, tak má hodnotenie 60% a je označený hviezdičkou.

To všetko dáme dohromady a na základe automatizovaného algoritmu vypočítame celkové skóre produktu, ktoré môžete nájsť pri každom produkte. Takto hľadáme ten najlepší sprchový gél.