Opaľovací krém pre deti

Opaľovací krém pre deti a bábätká má spravidla vyšší ochranný faktor (SPF 50+) a neobsahuje parfumáciu, pretože tá patrí medzi potenciálne alergény. Niektoré detské opaľovacie krémy sú pestro sfarbené, aby rodičia lepšie videli, či sa im podarilo prehliadnuť nejaké miesto. Opaľovací krém pre deti je vhodný aj pre bábätká.

Chcem pomôcť s výberom produktu…

Zoradené podľa najlepších produktov

Aký SPF faktor má mať detský opaľovací krém?

Všeobecne platí, že detský opaľovací krém by mal mať aspoň SPF 30 a vyššie. Väčšina krému na opaľovanie pre bábätká a deti má však SPF 50 alebo 50+, pretože pokožka dojčiat a detí je považovaná za citlivejšiu ako u dospelých.

Vyššia hodnota SPF dáva rodičom časovú rezervu na pobyt dieťaťa na slnku, pretože nie vždy je jednoduché krém na opaľovanie pre deti správne rozotrieť. Takže niekedy by teoreticky stačilo SPF 30, ale so SPF 50 chybu neurobíte.

Je však znova dôležité pripomenúť, aby ste sa na opaľovací krém nespoliehali ako na jediný spôsob ochrany dieťaťa pred slnkom. Nezabudnite, že je tiež potrebné dieťa často znovu natierať, najmä ak treba pláva.

Koľko opaľovacieho krému pre deti nanášať?

Opaľovacieho krému by ste mali nanášať spravidla viac, než si myslíte. Odborníci sa zhodujú, že väčšina ľudí nenanáša na seba ani na svoju rodinu dostatočné množstvo opaľovacieho krému. Mali by ste použiť 2 mg opaľovacieho krému na cm2 pokožky, aj keď celkové množstvo závisí od toho, čo je vystavené slnku.

Toto číslo sa samozrejme ťažko prevádza na laickú mieru, ale vzhľadom na to, že Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odporúča dospelým naniesť 35 ml opaľovacieho krému (sedem čajových lyžičiek), bude to medzi 10 – 20 ml, a to v závislosti od veku a veľkosti vášho dieťaťa.

Aký typ opaľovacieho krému sa u detí ľahšie používa?

Veľa detských opaľovacích krémov sa dodáva vo forme spreja, pretože sa lepšie aplikujú na neposedné dieťa. Musíte však dbať na to, aby ste zaistili dostatočné množstvo krému, pretože spreje majú tendenciu nanášať na pokožku menej opaľovacieho krému. Je to kvôli potrebnej jemnosti, aby sa pretlačil aerosólom alebo pumpičkou spreja.

Nebojte sa tak v prípade spreja naniesť trochu viac krému, než je tomu pri bežnom rozmazávaní.

Ako Repekum hľadá ten najlepší opaľovací krém pre deti?

Každý detský opaľovací krém na našich stránkach prešiel dátovou analýzou zloženia, ktorá sleduje skóre zdravia a prírodnosť. Skóre zdravia reprezentuje mieru bezpečnosti produktu. Prírodnosť reprezentuje podiel čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte. Jednotlivé produkty taktiež priebežne testujeme naším tímom expertov, čím vznikajú overené recenzie. V prípade, že produkt nebol zatiaľ recenzovaný, tak má hodnotenie 60% a je označený hviezdičkou.

To všetko dáme dohromady a na základe automatizovaného algoritmu vypočítame celkové skóre produktu, ktoré môžete nájsť u každého produktu. Takto hľadáme ten najlepší opaľovací krém pre deti.

Ak hľadáte prírodný opaľovací krém pre deti, tak pri ukazovateli prírodnosti hľadáte hodnoty aspoň 50 %. To je hranica, ktorú v Repekum považujeme za adekvátnu pre prírodný opaľovací krém pre deti.