Kondicionér pre muže

Zobrazený jediný výsledok

Prečo je potrebné používať kondicionér na vlasy pre mužov?
Kondicionér na vlasy býva spájaný so ženskými produktmi pre krásne žiarivé a hladké vlasy a to často nie je to, čo by muži riešili. V skutočnosti je dôležitým krokom pre zdravé vlasy, ktoré sa dajú jednoducho upraviť. Pre mužské vlasy je tiež podstatný a mal by sa používať nielen pri dlhých vlasoch.

Použitie šampónu je bežnou súčasťou hygieny. Rovnako automaticky by ho mal nasledovať aj kondicionér na vlasy pre mužov. Šampón totiž otvára kutikulu vlasu, tvoriacu šupinatú ochrannú vrstvu vlasu. Tú síce vyčistí, ale nechá ju otvorenú a bez výživy. O uzavretie a dodanie potrebných látok sa potom postará kondicionér.
Ako pánsky kondicionér správne používať?
Používanie kondicionéra prináša výhody všetkým typom mužských vlasov. Len muži s tými najkratšími vlasmi kondicionér nepotrebujú, pretože vlasy do pár centimetrov dĺžky zvláda chrániť maz z pokožky hlavy. Pánsky kondicionér je potrebné naniesť ihneď po vymytí šampónu.

Najľahší spôsob použitia pre kratšie mužské vlasy je naniesť trochu na bruška prstov a tými ich vmasírovať do vlasov. Dôležité je vyhnúť sa pokožke hlavy, ktorú by naopak mohol upchať a tá by sa mastila. Najlepšie je začať asi 2 centimetre od korienkov a naniesť kondicionér až ku končekom.

Pokiaľ u kratších vlasov chcete mať istotu, že sa vyhnete naneseniu na pokožku, môžete použiť hrebeň. Na ten dajte trochu kondicionéra a vlasy rozčešte. Kondicionér nechajte chvíľu pôsobiť a potom ho dôkladne vypláchnite.
Aké zloženie má mať kondicionér pre mužov?
Zloženie by malo byť tým najdôležitejším, čo rozhodne o voľbe kondicionéra na vlasy pre mužov. Medzi ženskými a mužskými vlasmi rozdiel nie je, produkty označené pre mužov sa tak líšia iba vôňou. Vyberať by ste preto mali len podľa typu vlasov.

Každý typ vlasov má totiž iné potreby. Vlnité a kučeravé vlasy vyžadujú extra výživu, suché vlasy bohatú hydratáciu a jemné vlasy ľahšiu štruktúru kondicionéra. Pretože sú vlasy zaťažované prostredím, nie je nutné na to pridávať nadbytočnú chémiu. Kondicionér by tak mal obsahovať významný podiel prírodných látok. Tie u nás v Repekum zistíte podľa prírodnosti. Teda počtu čisto prírodných látok v prípravku.

V kondicionéroch pre mužov preto odporúčame prírodné ošetrujúce látky, medzi ktoré patria prírodné oleje ako kokosový, jojobový, olivový alebo avokádový. Naopak je dobré sa vyhnúť zbytočnej chémii, ako sú sulfáty, parabény a silikóny.
Ako vybrať kondicionér na vlasy pre mužov?
Ako vidíte z predchádzajúcich riadkov, výber pánskeho kondicionéra na prvom mieste ovplyvňuje samotný typ vlasov. Tomu by tiež malo zodpovedať jeho zloženie. Všeobecne sa ale môžete zamerať na niekoľko zásad pre výber kvalitného kondicionéra, ktorý sa skvele postará o vlasy.

Okrem určitej prírodnosti, ktorá by u slabších alebo narušených vlasov mala dosahovať aspoň 40%, odporúčame vyhnúť sa nadmernej chémii. K tej patria hlavne sulfáty, parabény alebo silikóny, ktoré vlasy nadbytočne zaťažujú a vytvárajú na vlasoch nepriepustnú bariéru.