Kondicionér pre deti

Kondicionér pre deti pomáha detským vlasom dodať potrebnú vlhkosť a vláčnosť, čím ich pomáha uhladzovať. Detské vlásky sú potom poddajnejšie a lepšie sa rozčesávajú. Detský kondicionér je dôležitým krokom starostlivosti o detské vlasy, pretože uzatvára vlasové vlákna, ktoré sa pri umývaní vlasov šampónom otvárajú.

Chcem pomôcť s výberom produktu…

Zoradené podľa najlepších produktov

Zobrazený jediný výsledok

Prečo je potrebné používať kondicionér pre deti?

Starostlivosť o vlasy tých najmenších by rozhodne nemala skončiť pri detskom šampóne, ale mal by ju doplniť aspoň kondicionér. Detské vlasy sú totiž jemné a ľahko sa strapatia. Týmto problémom pomôže predísť detský kondicionér na vlasy, preto je dobré zaradiť kondicionér pre deti do umývacej rutiny čo najskôr, pretože si dieťa tento postup osvojí a starostlivosť o vlasy bude preňho jednoduchá aj v budúcnosti.

Kedy začať s kondicionérom pre deti?

Vlásky novorodencov sú také krátke a jemné, že extra údržbu väčšinou nepotrebujú, ale väčšiu pozornosť by ste mali začať detským vlasom venovať v čase, keď prvé velusové vlasy nahrádzajú intermediálne vlasy. K tomu dochádza najčastejšie medzi tretím mesiacom až prvým rokom dieťaťa. V tejto dobe sa už treba začať o detské vlásky viac starať, aby nedochádzalo k ich poškodeniu a ľahšie sa upravovali.

Ako kondicionér pre deti správne používať?

Po umytí vlasov šampónom z detských vlasov trochu vytlačte vodu, aby neboli nasiaknuté a kondicionér hneď nestiekol. Naneste malé množstvo do dlane a premiešajte vlasy oboma rukami tak, aby ste kondicionér naniesli po celej dĺžke až ku končekom.

Zapracujte kondicionér pre deti do vlasov pomocou prstov. Nechajte chvíľku pôsobiť a dobre vypláchnite, zvyšky kondicionéra by detským vlasom neprospeli. Vlasy tesne pri hlave vynechajte.

Pri dlhších detských vláskoch je dobré ich rozčesať hneď po nanesení kondicionéra, aby sa dostal ku každému vlasu. Je ale potrebné postupovať jemne, pretože mokré vlasy sú náchylné na poškodenie a polámanie. Preto by ste mali mať na rozčesávanie mokrých vlasov špeciálny hrebeň.

Čo hľadať v zložení detského kondicionéra?

Pretože sú detské vlásky jemné, zloženie detského kondicionéra na vlasy by tomu malo zodpovedať. Aj preto, že nie je vhodné deti zaťažovať nadbytočnou chémiou, je najlepšie voliť kondicionér s prírodným zložením. Rozhodne je lepšie sa vyhnúť silným chemickým zložkám, ako sú parabény (nepriaznivo pôsobia na koži), sulfáty (patria k najdráždivejším zložkám), silikóny (postupne vybudujú na vlasoch obal neprepúšťajúci žiadnu starostlivosť) a tiež parfumáciu.

Pre lepšie rozčesávanie sa pozerajte po zložkách, ako je vitamín B a rastlinný glycerín, ktoré pomáhajú narovnávať a uhladzovať vlasy. Udržať vo vlasoch vlhkosť vie napríklad vitamín E, aloe vera, prírodný kokosový alebo jojobový olej.

Ako kondicionér pre deti vybrať?

Detský kondicionér na vlasy je samozrejme potrebné vyberať aj podľa typu vlasov dieťaťa, zohľadnite teda aj či sú vlnité alebo s väčším sklonom k strapateniu. Vzhľadom na to, že sú detské vlasy všeobecne o dosť jemnejšie a náchylnejšie ako vlasy dospelých, je potrebné im dopriať obzvlášť šetrnú starostlivosť.

Ako Repekum hľadá ten najlepší kondicionér pre deti?

Každý kondicionér pre deti na našich stránkach prešiel dátovou analýzou zloženia, ktorá sleduje skóre zdravia a prírodnosť. Skóre zdravia reprezentuje mieru bezpečnosti produktu. Prírodnosť reprezentuje podiel čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte. Jednotlivé produkty taktiež priebežne testujeme naším tímom expertov, čím vznikajú overené recenzie. V prípade, že produkt nebol zatiaľ recenzovaný, tak má hodnotenie 60% a je označený hviezdičkou.

To všetko dáme dohromady a na základe automatizovaného algoritmu vypočítame celkové skóre produktu, ktoré môžete nájsť u každého produktu. Takto hľadáme ten najlepší kondicionér pre deti.