Kondicionér bez silikónov

Zobrazených 1–18 z 26 výsledkov

Ako je prospešný kondicionér bez silikónov?
Vzhľadom na množstvo negatívnych účinkov, ktoré pravidelné používanie kozmetiky so silikónmi na vlasy má, je určite lepšie používať kondicionér bez silikónov. Nebudete sa musieť zaoberať ich ťažkým vymývaním a k vlasom sa dostane plnohodnotná starostlivosť.

Našťastie existujú prírodné alternatívy, ktoré vlasom dokážu dodať presne to dobré, čo vedia aj silikóny. V kondicionéri nahradzujú funkciu silikónov prírodné oleje, ako jojobový, arganový, avokádový, olivový, mandľový, ricínový alebo kokosový. Dodávajú podobný efekt ochrannej bariéry, lesk, hebkosť a pomáhajú s rozčesávaním. Na rozdiel od silikónov sa ale dajú ľahko vymyť.

Pre dlhodobú dobrú kondíciu vlasov je dôležitá správna a poriadna výživa. Tá sa cez vrstvu silikónov k vlasom ťažko dostane.
Ako spoznať kondicionér bez silikónov?
Okrem toho najjednoduchšieho, teda že je označený ako kondicionér bez silikónov priamo výrobcom alebo napríklad e-shopom, sa dá spoznať prítomnosť silikónov vo výrobku podľa zloženia. V kozmetike sa používa mnoho druhov silikónov, a tak môže byť ťažšie sa v nich vyznať.

Najľahšie je zamerať sa na koncovky ich názvov, medzi ktoré patria: -cone, -xane, -conol, -silicate. Medzi silikóny patria aj zložky obsahujúce slovo -silane-. K najčastejším silikónovým zložkám patrí dimethicone, ktorý na vlasoch buduje veľmi silnú vrstvu, alebo cyclomethicone, ktorý sa vymýva ľahšie.

My v rámci našej dátovej analýzy taktiež sledujeme výskyt silikónov v jednotlivých produktoch. Preto pri každom kondicionéri, ktorý neobsahuje silikóny, uvidíte benefit bez silikónu.