Hydratačný krém na ruky

Hydratačný krém na ruky pomáha na zosilnenie kožnej bariéry a obnovuje prirodzený charakter pokožky. V prípade suchých rúk je nutné používať krém stále – nielen v zime, ale aj v lete a deštivom počasí.

Viac informácií o této kategorii

Ako hydratačný krém na ruky najlepšie používať?

Frekvencia používania záleží na vašej potrebe, teda aj keď cítite suchosť a pnutie rúk. Najlepšie je naniesť krém na ruky vždy po umytí alebo dezinfekcii rúk. Také vždy pred tým, než idete von do chladného počasia a pred spaním.

Dôležité je hydratačný krém na ruky používať pravidelne.

Ako si hydratačný krém na ruky vybrať?

To najdôležitejšie, čo by malo určiť výber krému na suchej ruke, by sa malo zložiť. Musí mať dostatočnú kombináciu hydratačných a ochranných zložiek. Medzi tie najúčinnejšie a zároveň najšetrnejšie patria prírodné oleje, ako je jojobový, konopný alebo kokosový olej, výborné je aj bambucké máslo a aloe vera. Krém na veľmi suché ruky by mal tiež obsahovať vitamín E, čo je jemný antioxidant napomáhajúci obnove buniek a má hydratačné a hojivé účinky.

Suché ruky potrebujú dostatok hydratácie a ochrannej bariéry. Vzhľadom na to, že sú väčšinou aj citlivé, odporúčame prírodné zloženie krému na suché ruky. To u nás v Repekum zistíte podľa prírodnosti, teda počtu čisto prírodných zložiek v produkte. Pre citlivejšiu pokožku je vhodná prírodnosť aspoň 40%, normálna pokožka si vystačí aj s 30%.