Detský sprchový gél

Filters

 

Určenie
Vlastnosti
Značka
Účinok
  • There are no terms yet

Zobrazujú sa všetky 2 výsledky

Ako vybrať sprchový gél pre deti a bábätká?

Pre vaše dieťa by kúpanie či sprchovanie malo byť zábavou, aby si k tomuto rituálu vytvorilo pozitívny vzťah. Nebojte sa teda zaobstarať sprchový gél pre deti s jemnou vôňou, prírodným farbivom alebo veselým obalom napríklad v tvare obľúbenej rozprávkovej postavičky.

Koža novorodencov, batoliat i starších detí je náchylnejšia na vysušenie a ďalšie vonkajšie vplyvy. Preto v sprchovom géle pre deti a bábätká hľadáte prírodné látky s hydratačným a vyživujúcimi účinkami. Ideálne by mal byť sprchový gél pre deti hypoalergénny a bez škodlivých chemikálií. To znamená bez alkoholu, parabénov a umelých farbív.

Ako správne používať sprchový gél pre deti?

Používanie sprchového gélu by malo byť ľahké, že? Navlhčíte pokožku, napeníte a opláchnite. Je to však on niečo zložitejšie.

Väčšina ľudí vrátane dospelých používa pri sprchovaní príliš veľa sprchového gélu. Na detské telo (záleží na veku a veľkosti dieťaťa) však stačí množstvo veľkosti korunovej mince. Čokoľvek nad toto množstvo zvyšuje riziko neopláchnutia alebo zbavenia detskej pokožky prirodzených olejov. Menej je tak niekedy viac.

Ďalším spôsobom, ako zefektívniť používanie sprchového gélu pre deti je udržovať teplotu vody teplú, nie horúcu. Príliš horúca voda detskú pokožku vysušuje.

Kedy je dieťa pripravené používať sprchový gél samo?

Je ťažké vzdať sa kúpania detí, pretože viete, že sú po ňom skutočne čisté. Keď sa však umývajú samy, len dúfate, že sú naozaj čisté, pretože nemáte kontrolu nad tým, či si dieťa umylo všetky časti tela.

Nechať dieťa sa samostatne osprchovať vyžaduje značnú dôveru v schopnosti vášho dieťaťa, takže pred prechodom do tejto fázy majte na pamäti úroveň jeho schopností. Dieťa by malo zvládať minimálne nasledujúce:

  • dieťa dokáže dodržiavať správny postup
  • dieťa si uvedomuje, ktoré všetky časti tela treba umyť
  • dieťa nezabudne po sprchovaní všetko vypnúť a vrátiť do pôvodnej polohy
  • dieťa sa po kúpaní riadne osuší

Ako Repekum hľadá ten najlepší sprchový gél pre deti?

Každý sprchový gél pre deti na našich stránkach prešiel dátovou analýzou zloženia, ktorá sleduje skóre zdravia a prírodnosť. Skóre zdravia reprezentuje mieru bezpečnosti produktu. Prírodnosť reprezentuje podiel čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte. Jednotlivé produkty taktiež priebežne testujeme naším tímom expertov, čím vznikajú overené recenzie. V prípade, že produkt nebol zatiaľ recenzovaný, tak má hodnotenie 60% a je označený hviezdičkou.

To všetko dáme dohromady a na základe automatizovaného algoritmu vypočítame celkové skóre produktu, ktoré môžete nájsť u každého produktu. Takto hľadáme ten najlepší sprchový gél pre deti.

Dôveryhodné zdroje:

1) Cleveland Clinic: How Often Should Your Kids Take a Bath or Shower?