Detský šampón

Detský šampón pomáha s potrebnú starostlivosť o vlasy o pokožky u detí. Detská pokožka je niekoľkonásobne tenšia ako u dospelých a navyše produkuje skoro šesťkrát menej mazu ako u dospelých, preto potrebuje špeciálnu a citlivú starostlivosť.

Chcem pomôcť s výberom produktu…

Zoradené podľa najlepších produktov

Zobrazuje sa všetkych 13 výsledkov

Ako vybrať detský šampón?

Aby ste vybrali ten najlepší šampón pre vaše dieťa, treba poznať typ pokožky na hlave. Šampóny pre deti sú vyrábané pre rôzne typy pokožky, ktoré uľahčujú celkovú starostlivosť o vlasy. Obzvlášť je potrebné pozorne vyberať v prípade suchej pokožky, kedy šampón poskytne dostatočnú hydratáciu a starostlivosť.

Samozrejme je dôležitý aj typ vlasov, aj keď deti majú vo všeobecnosti jemné vlasy. Hlavne preto je nutné venovať pozornosť zloženiu. Nemalo by obsahovať žiadne dráždivé zložky, ako sú alergény, parabény, sulfáty a mal by byť bez parfumácie. Úplne je potrebné sa vyhnúť alkoholu.

Ako často sa má šampón pre deti používať?

Pri výbere šampónu môžete zvažovať aj veľkosť balenia, teda ako dlho vám doma detský šampón vydrží. Preto je dobré vedieť, ako často by si mali deti umývať vlasy.

U novorodencov a batoliat je to jednoduché, vlasy stačí umyť raz týždenne. Predškoláci si vystačia s umývaním každých 7–10 dní. Záleží ale aj na tom, ako veľmi sa dieťa zašpiní alebo či sa venuje nejakému športu. V tom prípade je potrebné častejšie umývanie.

Školákom pred pubertou by sa mala frekvencia umývania vlasov zvýšiť na 1-2 x týždenne. Deti v puberte potrebujú umyť vlasy niekoľkokrát do týždňa. Vo všetkých vekových kategóriách ide o všeobecné pravidlá, umývanie treba prispôsobiť aj podľa typu vlasov (u suchších menej často).

Prečo deti potrebujú svoj vlastný detský šampón?

Šampóny pre dospelých často obsahujú syntetickú parfumáciu, farbivá a konzervačné látky, na ktoré môžu byť deti citlivé. Deti navyše nemajú umývanie vlasov nijako zvlášť v obľube. Jedným z hlavných dôvodov je, že sa im môže dostať voda aj šampón do očí a nevhodný šampón ich štípe.

Deťom tak nestačia rovnaké výrobky, ako používajú dospelí. Naopak im ešte môžu uškodiť a okrem podráždenia môžu viesť aj k nepríjemnej dermatitíde.

Ako Repekum hľadá ten najlepší detský šampón?

Každý šampón pre deti na našich stránkach prešiel dátovou analýzou zloženia, ktorá sleduje skóre zdravia a prírodnosť. Skóre zdravia reprezentuje mieru bezpečnosti produktu. Prírodnosť reprezentuje podiel čisto prírodných látok obsiahnutých v produkte. Jednotlivé produkty taktiež priebežne testujeme naším tímom expertov, čím vznikajú overené recenzie. V prípade, že produkt nebol zatiaľ recenzovaný, tak má hodnotenie 60% a je označený hviezdičkou.

To všetko dáme dohromady a na základe automatizovaného algoritmu vypočítame celkové skóre produktu, ktoré môžete nájsť u každého produktu. Takto hľadáme ten najlepší detský šampón.