Bio deodorant

Filters

 

Určenie
Značka
Účinok
  • There are no terms yet
  • There are no terms yet
  • There are no terms yet

Ako v Repekum definujeme bio deodorant?
Bio deodorant by nemal obsahovať parfumáciu, pretože parfumácia je veľmi často syntetického pôvodu. Ďalej by bio deodorant nemal obsahovať alkohol, pretože tiež alkohol nie je čisto prírodná látka, ale iba derivát prírodných látok. Rozhodne by tiež nemal obsahovať toľko skloňovaný hliník, parabény a propylén glykol. Aby sme nejaký deodorant mohol označiť ako BIO, tak musí tiež obsahovať minimálne 80% čisto prírodných látok a na také hodnoty dosiahne naozaj len pár dezodorantov.

Pokojne berte našu definíciu bio deodorantu s rezervou. Rozhodne to nie je jediná správna definícia. Jednoducho sme sa len snažili vám zjednodušiť výber deodorantu podľa nášho najlepšieho vedomia a svedomia.
Čo vlastne znamená bio?
Označenie BIO sa najčastejšie používa v poľnohospodárstve a potravinárskom priemysle. Za Bioprodukt tak môžeme označiť produkt rastlinného alebo živočíšneho pôvodu, ktorý pochádza z ekologického hospodárstva.

V oblasti kozmetiky je to však zložitejšie, pretože kozmetické produkty sú iba výnimočne vyrobené iba z čisto prírodných látok, pri ktorých môžeme sledovať ekologický spôsob produkcie. My robíme dátovú analýzu zloženia jednotlivých kozmetických produktov a môžeme povedať, že sme zatiaľ neobjavili žiadny deodorant vyrobený 100% z čisto prírodných látok.

A keď deodorant obsahuje aj syntetické látky, tak je veľmi zložité u týchto syntetických látok pevne určiť ekologický spôsob produkcie.