Bezoplachový kondicionér

Vlasy sú neustále zaťažované česaním, pri spaní, fénovaním aj pôsobením počasia. Potrebujú preto bonusovú starostlivosť, ktorú dokáže poskytnúť práve bezoplachový kondicionér. Dodáva vlasom extra vlhkosť, chráni ich pred poškodením a bezchybne uľahčuje rozčesávanie nepoddajných vlasov. Pokiaľ ste sa stretli s názvom leave-in kondicionér, potom sa jedná len o anglický názov bezoplachového kondicionéra.
Viac o kategórii - Bezoplachový kondicionér

5 najlepších produktov podľa Repekum

S čím bezoplachový kondicionér pomáha?

Bezoplachový kondicionér je vhodný pre všetky typy vlasov, ale obzvlášť z nej majú prospech suché, poškodenie a krepaté vlasy.

Nedostatočná vlhkosť vo vlasoch vedie k tomu, že sú náchylné k poškodeniu, lámaniu a rozstrapkaným končekom. Rovnako poveternostné podmienky, farbenie alebo pevné účesy vlasy vyčerpávajú. Bezoplachový kondicionér vlasom dodáva nielen potrebnú vlhkosť, ale chráni ich aj ako štít pred nepriaznivými vplyvmi.

Použitie bezoplachového kondicionéra na vlasy je tak skvelé ako ochrana pred teplom v prípade, keď si vlasy treba žehlíte alebo vlníte.

Aký je rozdiel medzi oplachovým a bezoplachovým kondicionérom?

Hlavný rozdiel medzi bezoplachovým a oplachovým kondicionérom spočíva v spôsobe ich použitia.

Oplachový kondicionér sa používa tesne po šampóne, ktorý vlas otvára. Kondicionér sa potom postará o pokrytie vlasov a vyplnenie vlasovej kutikuly, vďaka čomu sa vlasy posilňujú a zlepšuje sa ich poddajnosť.

Bezoplachové kondicionéry sú ďalším krokom starostlivosti, ktorá sa postará o uzamknutie vlhkosti vo vnútri vlasu. Výrazne tak uľahčuje starostlivosť o vlasy, pretože im dodáva na pružnosti a poddajnosti pri úprave. Líši sa aj štruktúra oboch typov kondicionérov. Zatiaľ čo oplachový je hutnejší, vlasy viac zaťažuje a musí sa preto vypláchnuť, bezoplachový kondicionér má ľahšie zloženie.

Ako používať a nanášať bezoplachový kondicionér?

Bezoplachový kondicionér na vlasy môžete nanášať buď na vlhké vlasy, jemne vysušené uterákom, alebo aj do suchých vlasov. Je lepšie celú aplikáciu vykonávať šetrne, aby ste si vlasy zbytočne nezastrapatili alebo nevytrhali. Votrite menšie množstvo kondicionéra do dĺžky vlasov a snažte sa nevynechať žiadne úseky. Pre jemnejšie vlasy je potrebné menšie množstvo ako u tých silných.

Potom vlasy jemne prečešte prstami alebo hrebeňom so širokými zubami. Hlavne pri vlhkých vlasoch je dobré byť po nanesení opatrnejší a postupovať pomaly. Potom už môžete vlasy nechať uschnúť alebo si ich upraviť tak, ako ste po umývaní zvyknutí. V prípade potreby môžete bezoplachový kondicionér používať aj denne. Len je nutné dať pozor v prípade, keď po používaní sa vlasy viac mastí neba sú zľahnuté. Potom ju používajte menej často.

Aké zloženie by mal mať bezoplachový kondicionér?

Bezoplachový kondicionér by mal zodpovedať vášmu typu vlasov aj tomu, na aký účel ju používate (napríklad ochranu pred teplom).

Ďalej by ste sa mali snažiť vyberať produkty, ktoré v sebe nemajú nadbytočnú chemiu (ako parabény a sulfáty). Hlavne silikóny sú nežiaduce, pretože pri dlhodobom používaní vlas nepriepustne obalí a nepustí k nemu potrebné živiny.

Bezoplachový kondicionér by mal obsahovať vitamíny E a F (vyživujú a obnovujú) a skupiny B (hydratujú a dodávajú elasticitu). Povrch vlasov je potom krásne uhladený a chránený pred poveternostnými vplyvmi. Vďaka tomu sú vlasy aj na pohľad zdravšie, lesklejšie a ľahšie sa rozčesávajú.