Antibakteriálne mydlo

Antibakteriálne mydlo obsahuje látky, ktoré priamo narúšajú membránu vírusov a baktérií, čím ich ničia a ruky zbavia škodlivých látok v podobe nežiaducich baktérií a vírusov.
Viac o kategórii - Antibakteriálne mydlo

5 najlepších produktov podľa Repekum

Filters

 

Značka
Určenie
Vlastnosti
Účinok

Zobrazujú sa všetky 2 výsledky

Ako funguje antibakteriálne mydlo?

Mydlo v tuhej aj tekutej podobe funguje vďaka interakcii s vodou. Molekuly mydla sa po napenení nadväzujú na nečistoty, ktoré so sebou odnáša voda po spláchnutí. Princíp fungovania tohto kozmetického prípravku je vždy rovnaký. Antibakteriálne mydlo navyše obsahuje látky, ktoré priamo narúšajú membránu vírusov a baktérií, čím ich ničia a ruky zbavia škodlivých látok o niečo spoľahlivejšie.

Ako vybrať antibakteriálne mydlo?

Pri výbere antibakteriálneho mydla je dôležité dbať na jeho čistiaci účinok a zároveň šetrnosť k pokožke. Všeobecne platí, že mydlo by nemalo mať príliš vysokú hodnotu pH a obsahovať zbytočné množstvo chemických látok. Umelé farbivá a parfumácie nás baktérií nezbavia, a ešte dráždia jemnú kožu na dlaniach.

Hľadáme preto mydlo, ktoré si s baktériami a vírusmi poradí pomocou prírodných látok. Nielen v antibakteriálnom mydle na ruke skvele fungujú častice mikrostriebra, výťažky z byliniek alebo rôzne esenciálne a prírodné oleje. Pri častom umývaní zanechá pokožku krásne hebkú napríklad kokosový alebo konopný olej.