Ako správne používať deodorant?

Posledná aktualizácia: 25.11.2022

Úlohou deodorantu je zamedziť vášmu potu, aby zapáchal. Ako deodorant správne používať? A ako často deodorant používať?

Ako sa deodorant správne používa?

Naneste deodorant predpísaným spôsobom do vami vybraného miesta a chvíľu vyčkajte az deodorant uschne. Predídete tak zotretiu ochrannej vrstvy oblečením a vyhnete sa jeho zašpineniu. Ďalej platí, že by ste nemali nanášať deodorant na čerstvo oholené podpazušie. Koža je podráždená a nie je dobré ju zaťažovať ďalšími prípravkami. Deodoranty sa používajú predovšetkým v podpazuší, ale aj v slabinách, na nohách či na intímnych partiách.

TOP Deodoranty

Ako často deodorant používať?

Účinok deodorantu je krátkodobý, preto ho v prípade potreby môžete použiť niekoľkokrát počas dňa. Intenzita použitia deodorant závisí od toho, ako veľmi sa potíte a tiež od samotného produktu. Nájdite si tak svoj obľúbený deodorant a pri ňom si otestujte jeho funkčnosť na vašom tele.

Všeobecne sa odporúča používať deodorant minimálne raz denne, pokiaľ budete v ten deň v spoločnosti ostatných ľudí a nechcete ich obťažovať vašim telesným zápachom.

Má zmysel používať deodorant na noc?

Všeobecne sa neodporúča používať deodorant na noc. Intenzita potenia je počas noci spravidla významne nižšia ako počas dňa. Počas noci je lepšie nechať pokožku v podpazuší odpočinúť, pretože akokoľvek sú deodoranty spravidla nezávadné, tak všetkého veľmi škodia. Občasné používanie deodorantu pred spaním však nie je škodlivé.

Ako používať deodorant kryštál?

Deodorant kryštál môžeme nájsť v niekoľkých podobách (gulička, sprej alebo tuhý) a jeho konzistenciu zodpovedá aj jeho spôsob aplikácie.

Najlepší čas na aplikáciu deodorantu je hneď po sprchovaní alebo kúpaní, kedy máte podpazušie čerstvo umyté a ešte mierne vlhké. Na začiatku vás môže sklamať jeho menšia účinnosť. Treba však brať na vedomie fakt, že pokožka si na tento typ deodorantu musí dlhšie zvykať a potom by mal fungovať parádne.

TOP Kryštál dezodoranty

Ako používať tuhý deodorant?

Tuhý deodorant sa aplikuje na suchú pokožku. Tuhé deodoranty je nutné pri aplikácii nechať na pokožke pritisnutý niekoľko sekúnd. Nestačí teda len potrieť, ako je to potrebné pri guličkovom deodorante. Tuhý deodorant totiž pôsobením telesného tepla ľahko povolí a bude sa lepšie aplikovať. Pri aplikácii je tiež vhodné vyvíjať na tuhý deodorant jemný tlak. Na správnu aplikáciu stačí len malé množstvo deodorantu.

TOP Tuhé deodoranty

Dôveryhodné zdroje:

  1. Healthline: How Does Crystal Dezodorant Work and Does It Have Any Side Effects?
Autor: Richard