Ako si vybrať opaľovací krém pre mastnú pokožku?

Posledná aktualizácia: 02.03.2022

Používanie opaľovacieho krému na dennej báze je pre mnohých každodenná rutina. Bez ohľadu na to, aké je vonku počasie, ročné obdobie alebo teplotu, slnečné lúče môžu vašu pokožku poškodiť aj za zamračeného dňa!

Nanášanie opaľovacieho krému každý deň tak chráni vašu pleť pred poškodením slnkom a známkami starnutia, ale taktiež znižuje riziko vzniku rakoviny kože.

No áno, ale čo keď aplikácia opaľovacieho krému urobí vašu pleť ešte mastnejšou. S mastnou pleťou môže byť nájdenie opaľovacieho krému, ktorý nebude pôsobiť mastne, celkom orieškom.

V skutočnosti existuje niekoľko možností, ktoré vašu pokožku ochránia bez mastnoty. Tu je kompletný návod, ako vybrať opaľovací krém na mastnú pokožku.

#1 Vyberte si „nekomedogénny“ opaľovací krém

Ak máte mastnú pleť, vaše mazové žľazy sú nadmerne aktívne a produkujú viac mazu, preto sa vaša pleť ľahšie leskne a masťou. Preto je potrebné hľadať opaľovacie krémy, ktoré by vaše póry nemali toľko upchávať. výrobok môže byť označený ako nekomedogénny.To znamená, že jeho zloženie minimalizuje upchávanie pórov.

#2 Vyberte si prípravok na báze vody/gélu.Na

mastnú pleť nepoužívajte príliš husté opaľovacie krémy.Naopak nechajte svoju pleť dýchať. vodnej/gélovej báze s ľahkou textúrou skôr než hustý krém na opaľovanie.Takýto opaľovací prípravok nezanecháva kriedový povrch a zároveň zmatňuje póry.Ľahká textúra sa rýchlo vstrebáva do pokožky bez pocitu mastnoty.

#3 Hľadajte zmatňujúci opaľovací krém

Nie všetky opaľovacie krémy zanechávajú mastné stopy. Väčšina opaľovacích krémov bez obsahu oleja obsahuje zložky, ako je oxid zinočnatý, ktoré pomáhajú regulovať tvorbu kožného mazu, upokojujú zápaly a udržujú matný vzhľad po celý deň.

Opaľovacie krémy pre mastnú pokožku

Autor: Richard